אמת עירומה

מופעים קרובים:
21/05/2024שלישי20:30110 ₪ מופע לילה
משך המופע: 60 דקות

מופע מחול מרגש ורלוונטי מתמיד, מתכתב עם המצב והתקופה, אודות החברה הישראלית ומה שקרה לה ולנו, הא.נשים שמרכיבים אותה ...

 

״קצת לפני שש בבוקר, 
 בקרוב השמיים ייבערו והאדמה תישמט מתחת לרגלינו. 
 אוטוטו יתנקזו להם 
שנה או שנתיים או חמש של שכרון חושים וכוח, של פילוג ופלגנות, 
 בקרוב ישבר לנו הלב, 
 ואז נתאחד שוב, ונילחם. 
בקרוב נגלה אמת עירומה״

 

מופע מחול מרגש ורלוונטי מתמיד, מתכתב עם המצב והתקופה, אודות החברה הישראלית ומה שקרה לה ובמיוחד לא.נשים שבה .   

   

יצירה בצל משבר 

העבודה על ‘אמת עירומה’ החלה לפני ה-7.10. אז, היא עסקה בגילוי הכואב ובתובנה החזקה שאולי אנחנו איננו אומה כה נפלאה ומאוחדת כמו שחשבנו. היא עסקה בפיצול, בתחושת השבטיות והסקטוריאליות שאפיינה את ימי טרום השבת השחורה, ואת ההבנה המטלטלת שאולי אנחנו לא אחים... וזו חתיכת אמת עירומה לעסוק בה.

 

ואז הגיע ה-7.10 והשמיים נפלו עלינו. האם הכתובת הייתה על הקיר? האם אפשר היה אחרת? האם מישהו ישלם את המחיר של הזחיחות והפלגנות, ההסתה והשיסוי? ואולי רגע נניח לכל זה כדי להרגיש רגע שוב ביחד?  בין אזעקה לאזעקה, נוצרה מטאמורפוזה לעבודה שרק החלה, עת חזרנו לשאלות קיומיות - האם נועדנו לחיות על חרבנו לנצח? האם אנחנו עדיין נלחמים על זכותינו הבסיסית לחיות פה? האם אפשר להיות מדינה מערבית ודמוקטית בשכונה מזרח תיכונית? ובעיקר - האם בקרוב נחזור לאותו שיח פנימי נוקב ואלים שהשהינו ביום הנורא ההוא? 

  

אודות הלהקה

להקת המחול יניב הופמן' הוקמה בשנת 2022, בשלהי ימי בצורת אמנותית כללית של תקופת הקורונה, מתוך רצון או צורך לבטא רעיונות ולספר סיפור. הכוריאוגרף מחפש את דרכו להתכתב עם חוויות ומסרים חברתיים בוערים, ועל כן מכנה יניב את עבודתו כ"מחול חברתי”. ככזה, הוא מחפש דווקא לפנות לקהל רחב ופופולרי. את הקהל שלו הוא שואף לקחת למסע רגשי ואקטואלי המתכתב עם כל צופה באשר הוא, ולא רק עבור חובבי מחול מושבעים. הלהקה הוקמה ופועלת בתמיכת עיריית רמת השרון, רשת מגוונים ותורמים פרטיים, והיא ערוכה לתת תוכנית מלאה, וגם הפקות ייעודיות לפי צרכים ספציפיים.


ניהול אומנותי וכוריאוגרפיה: יניב הופמן // ליווי אמנותי : דורית הופמן // ניהול הפקה: הילה חדד  // מעצבת תלבושות :  ללי בן פורת //  תפירה:  מירי רוג  //  תאורה: זוהר בראל // וידאו: איציק עמר // ניהול רקדנים ומדיה: מעיין ברגר  //  בלט ואימפרוביזציה, עבודה עם רקדנים:  איתי פרי  //  רקדנים משתתפים:  מעיין ברגר, תום זוהר, אלכס סקקון, הודיה מירו, נוי אוחנה,  ניצן נעים, אריאל בהלקר, טל מלמן, ירין יוסף, שקד תורג'מן, שרון פיינרו, מאיה סגל, תום אקשטייןאמת עירומה
לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד