שייקספיר בחווה הסינית

מופעים קרובים:
11/08/2024ראשון20:0070 ₪

משך ההצגה: 60 דקות

 

20% הנחה לגמלאים/סטודנטים/חיילים

מותנה בהצגת תעודה בלבד

ניתן לחנות גם בחניון אחוזת החוף ברח' רבניצקי 6, הסמוך לתיאטרון

יודקה פלס, שחקן שייקספירי מפורסם, יושב כבר שנה בבית בגלל המגפה שפרצה בארץ. פזית פלס, בתו, עושה הכל כדי למצוא לו מקום להופיע בו אבל כל התיאטראות בארץ נסגרו. בייאושה היא מגיעה למקום היחיד שפתוח כרגע – מועדון לנפגעי הלם קרב ממלחמת יום כיפור.


------------------------------------------------------------------------------------------------

"'שייקספיר בחווה הסינית' הוא מחזה טראגי קומי שמתרחש במועדון של חיילים הלומי קרב ממלחמת יום הכיפורים. זה לא מחזה היסטורי על המלחמה הנוראה ההיא, אלא על חבורה קטנה של חיילים ששרדו אותה. הסיפור מצליח לגעת בפצע הפתוח שנושא כל אחד מהם. זוהי קומדיה עצובה שמשלבת דמיון ומציאות ומספרת סיפור אנושי ונוגע ללב. סיפור על חיילים שעזבו את המלחמה, אבל המלחמה מעולם לא עזבה אותם".
ירמי עמיר, מבקר התיאטרון של רשת ב'…


"חבורה של אנשים שמלחמת יום כיפור פירקה אותם, מנסים למצוא גאולה להלם הקרב שטלטל אותם ולא מניח. הם מכונסים במין דיור לתשושי מלחמות ונדמה להם שהביטויים האמנותיים שינבעו מהם ייטיבו עם נפשם הפגועה. החיבור ביניהם במחזה ״שייקספיר בחוה הסינית״ מאת אודי בן סעדיה, שגם ביים, מצליב את כל הפסים מהם ירדו פגועי המלחמה והתוצאה מסכת מטורפת המשקפת את הפירוק והבלבול שאחז מאז בכולנו ולא מרפה. על רקע סרטון דוקומנטרי בפתיחת ההצגה המביא קרעי רגעים מזעזעים מהמלחמה ההיא, הצחוק שעולה מגרוננו בהצגה הוא גם זה שחונק את דמעותינו."
עודד קוטלר


 

"השכלת לטפל ולהעלות פצע כואב בהיסטוריה הצבאית שלנו ונגעת בו ברגישות ובהומור.

מאוד נהנינו ותודה לך." 

נחמה רבנר


 

"איזו הצגה כואבת רגישה ואנושית. ממש אהבנו. אני כל פעם מופתעת מחדש מעומק ההכרות והטעם המשובח שלך בשירים ובהיסטוריה הקצרה שלנו כאן."

אמירה לם


 

"אף אחד לא סיפר את האמת על החווה הסינית": ההצגה על הקרב הגורלי " 

 

 

מאת ובבימוי: אודי בן סעדיה // עיצוב חלל ותפאורה: מושיק יוסיפוב // תלבושות: נטשה מנטל // מוסיקה: רון קליין // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // ע. במאי: נינה אופנהיים // שחקנים: דורון צפריר, יהודה לזרוביץ, ניר ביקלס, נופר לוינגר

 


        

שייקספיר בחווה הסינית
לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד