רקוויזיט לנשמה נודדת

מופעים קרובים:
24/01/2020שישי12:00הכניסה חופשית 
31/01/2020שישי12:00הכניסה חופשית 
07/02/2020שישי10:00אזלו הכרטיסים! 

 

מספר הכרטיסים מוגבל!

מותנה בהרשמה טלפונית.

התערוכה "רקוויזיט לנשמה נודדת" עוסקת ביחסים בין תיאטרון תמונע והמבנה בו הוא פועל מאז 1999.

כל סיטואציה בה דייר נכנס למבנה קיים דורשת מלאכת התאמה והסתגלות הדדית, אשר נמשכת ומתהווה עם השנים. הדייר מצידו מתמקם, מגדיר פונקציות שונות לחדרים, ומתנהל במרחב בהתאם לתנאי המבנה והחללים, ובו בזמן משפץ את המבנה ומארגן את הפנים על פי צרכיו. המקרה של תיאטרון תמונע והבניין בשונצינו 6-8 משמש כר מחקרי ליחסי הדדיות אלה.

התערוכה מסכמת מחקר של שנתיים על התיאטרון במשכנו הנוכחי, רגע לפני נדידתו לבניין חדש, בקומפלקס תעסוקה ובילוי במזרח העיר.

מסקנות המחקר מוצגות בארבע עבודות הממוקמות בגלריית התיאטרון:

עבודת הוידאו "סטרטיגרפיית גגות" סוקרת את תולדות המבנה ודייריו המקוריים על רקע מצגת צילומים עכשוויים של חללי המבנה והגג.

האובייקט הפיסולי "בית הכנסת של החילונים" לוכד את שלבי התפתחותו השונים של המבנה בכדור שלג, שבמרכזו מודל תלת-מימד של הגג. העבודה מציעה את גג המבנה על שיפועיו המשתנים וחומריו המגוונים כמזכרת המבטאת באופן סטטי עשרות שנות בנייה, הרחבה וחילופי דיירים.

על הקיר תלוי "ספר הרקוויזיט הגדול", שהינו קולאז' דיפטיך המבוסס על צילומי אוויר. מימין המגרש ב-1949, שבע שנים לפני שהוקם מפעל "האימום", שאל שרידיו נכנס התיאטרון. משמאל, מבנה התיאטרון לאחר שיפוץ והרחבה משמעותית שהתבצעה ב-2005. הדיפטיך שזור צילומי עצמים הנמצאים בתיאטרון, כמו גם טקסטים אודותיו, כביטוי לאופיים המרובד טלאים, שרידים ושכבות עבר של המבנה והתיאטרון.

לבסוף, עמדת ארכיון לתולדות המבנה והתיאטרון, הכוללת מסמכים היסטוריים מסוגים שונים, כמו גם רשמים טקסטואליים של האמן על המקום. במהלך התערוכה יתקיימו סיורים מודרכים בתיאטרון.

האמן: רועי פביאן // אוצרות: ניצן כהן // ליווי אמנותי: אסי משולם


לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד