מלאכת החיים

"לפני כשלוש שנים נכנסתי לראשונה לחדרי השחקנים של תמונע ונדבקתי בחיידק הצילום בתיאטרון. מאז אני מסתובב ביניכם ומצלם, ומצלם, ומצלם. בחדרי האיפור, במסדרונות, בבר, במשרדים ובאולמות המופעים" דוד קפלן

 

מלאכת החיים היא תערוכה המתעדת רגעים בעבודת היום יום של התיאטרון. קפלן שהה ימים שלמים בתיאטרון תמונע ולכד רגעים קטנים של תאורנים, מקימי תפאורות, ישיבות צוות, פרזנטציות, עבודת משרד ועוד.

התמונות שנבחרו משקפות דרך נקודת מבט אישית את המלאכה בעבודת התיאטרון. קפלן מחפש את הדופק היומיומי שנמצא מאחורי הקלעים ומקיים את התיאטרון, מצלם אינסוף תנועות קטנות של אנשים בלתי נראים, שמאפשרים ומאפשרות ליצירה להתקיים ברגע שנפתחות הדלתות לקהל.

 

דוד קפלן - כל החיים מהנדס ועכשיו מצלם.

בין היתר צילם בתיאטרון יפו, בקליפה, בצוותא, בתיאטרון הבית, בסמינר הקיבוצים ובתמונע. בתערוכתו הקודמת "הבמה שבפנים" הציג תמונות שצולמו מאחורי הקלעים של התיאטרון. התערוכה הוצגה בתיאטרון יפו, בסינמטק תל אביב וגם בקרית התרבות בנס ציונה, עיר מגוריו.

 

ההכשרה של דוד בצילום התחילה בלימוד עצמי ועברה דרך מספר השתלמויות וסדנאות בהדרכת יואל שתרוג, פליקס לופה ואלכס ליבק, אלדד רפאלי ואייל לנדסמן.

לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד