עירד בן גל - בונה מטה - דואט עם לבנת בטון

פסטיבל אינטימדאנס 2020  - הפיכה

 

הכניסה לתיאטרון מותנית בהצגת תו ירוק / תעודת חיסון או מחלים / בדיקת קורונה שלילית

מ-48 שעות אחרונות + תעודה מזהה.

 

בעשור האחרון נרשמו 368 הרוגים בתאונות בניין במדינת ישראל. בשנת 2019 נהרגו 87 בני אדם בתאונות עבודה, 46 מהם בענף הבניין. זה אומר שבממוצע אחת לשבוע נהרג פועל בניין.

כל פועל בניין יודע שכדי לבנות בניין גבוה ויציב צריך שיהיה לו בסיס חזק. מדוע אם כך כשאנו מתסכלים על המבנה החברתי בו אנו חיים, הבסיס תמיד מוזנח, מושפל, חסר שם.

 

נחנו חיים בחברה ששואפת למעלה, גבוה. אנחנו רוצים להיות במעלה הפירמידה, להגיע לטופ, לעלות בדרגות, להיות 'בגבוה', ב'היי', להתעלות רוחנית. המטה, ה'דאון', הנמוך מפחיד אותנו, נתפס כשלילי. הרבה זמן בחיי רדפתי אחרי ה'היי' ומאוד פחדתי לפגוש את ה'דאון'. כשהתחלתי להתיידד עם ה'דאונים' שלי, עם המקומות הנמוכים, כשהסכמתי לקבל ואפילו לאהוב את הרגעים בהם הייתי למטה התחיל שינוי בחיים שלי, אולי אפילו מהפך. בעיניי להסכים להסתכל למטה, להסכים לפגוש את הנמוך, את הלכלוך, את המפחיד והלא מוכר זוהי הפיכה.

 

כוראוגרפיה וביצוע: עירד בן גל // ליווי אומנותי: ליאת דרור // מוסיקה: Our house / Corsby, stills &Nash

בימוי ועריכת עבודת וידאו: ארז שורצבאום // צילום עבודת וידאו: אופיר בן שמעון // אפטר אפקטס: ארז שורצבאום // עיצוב תאורה: יאיר סגל // הקלטת סאונד: שובל פיקסלר // ע.הקלטה: שי אשד // ע.הפקה: מיתר אריאלי // בימוי, צילום ועריכת טיזר: יאיר מיוחס ושירז גרינבאום


תודה לליאור מור יוסף שהיה חלק מתהליך היצירה.

עבור לתוכן העמוד