אנטיגונה

מציאות מתמשכת של מגיפה, טרור/מלחמה, חמישה סבבים של בחירות, יצרו את אנטיגונה 2023.

אנטיגונה של סופוקלס מתקיימת על רקע מלחמה ומגפה וסוחבת טרגדיה משפחתית, שני אחים שרצחו זה את זה במאבק על השלטון. 

אנטיגונה 2023 חושפת את העירום המוחלט של השלטון. הוא מכוער, לא מתבייש בבורות שלו, בגזענות, בתככים, בהכפשות. שלטון שלוקח את האשליה בכל מה ששלטון צריך לתת: שייכות, ביטחון, כבוד ועתיד.

אנחנו לבד. החיים שהיו קודם, אין מה לחפש אותם עכשיו. עוד פעם אנחנו פליטים של כלום ושום דבר בתוך הבית שלנו.

אנטיגונה 2023 סוחבת איתה את האח שנידון למוות ללא קבורה, את אדיפוס ויוקסטה הוריה המתים בתוכה. הם נוכחים בכל צעד שלה מול השלטון בדמותו של קריאון שקובע מי ראוי לקבורה ומי לא, מי ראוי לאהבה ומי לא, מי לחיים ומי למוות.

אנטיגונה העכשווית היא קודם כל אישה, וגם שחקנית, שדרך התיאטרון מתבוננת על מציאות בלתי אפשרית מנקודת מבט של אישה ישראלית.

האמנות יוצאת מהבטן של היוצרים/שחקנים. הם נשלפים מהדמויות, שואלים, כואבים, אירוניים על התפקיד ועל הסיטואציה שהם מגלמים. לאט לאט השחקן מתערבב עם הדמות.

תיאטרון תמונע מעלה את “אנטיגונה”. נאוה צוקרמן ביימה, עיבדה וכתבה ואריאציה מיוחדת עם אינטרפרטציה ייחודית משלה, לאנטיגונה ,כזו שלא עוזבת אותך הרבה אחרי שהמחזה נגמר. חוויה עוצמתית ! רוצו לראות! מילה של “אמא נגה”.


בימוי, עיבוד וכתיבה: נאוה צוקרמן // עיצוב חלל ותלבושות: אריאל טל ארביב // מוזיקה: טל יניב (Croptal) ואייל שכטר  // מקהלה, שירה והלחנת שירה: אצי'לדי (עידית אשל) // original tracks by Croptal: Mission, Piano Trek I (Album: Works 2020-2022), Variation VIII Finale (Album: Variations)// עריכת מוסיקה: אייל שכטר // עיצוב תאורה: מתן פרמינגר // סאונד: איתי סמרי // יעוץ דרמטורגי: ניצן כהן // ע. במאית: אודם רדאי // ע. הפקה: טלי חסין ושקד שנלר // צילומים: דוד קפלן // שחקנים: אנטיגונה – לנה פרייפלד  // איסמנה – שירה קצנלנבוגן // קריאון – גיל אלון // אדיפוס – אייל שכטר // יוקסטה – ריקי חיות // היימון – אורי בלופרב // פוליניקס – אילן זכרוב // מאבטח א' – אלון בראל // מאבטח ב', תאורן – מתן פרמינגר // זמרת/מקהלה – אצ'ילדי (עידית אשל)

 

        

אנטיגונה
מן העיתונות
לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד