ימים מאושרים

מאת: סמואל בקט
תרגום ובימוי: ריקי חיות

עלה לראשונה בפברואר 2018
ימים מאושרים (הגדל)

מחזה המופת של ס. בקט על זוגיות ואנושיות, על אהבות והחמצות, על מה שהיה ומה שיכול היה להיות.

 

באתר חשוף, מואר באור בוהק, קבורה וויני עד מותניה מבלי יכולת לזוז.

מאחורי התל שרוע ווילי, הבעל, המבלה את ימיו בזחילה על ארבע וקריאת מודעות "דרושים". את הנחמה מוצאת וויני בשגרה יומיומית של מחוות, תפילה וציטוטי שירה, ובמונולוג אינסופי שבעזרתו היא "עוברת את היום". מי הם בני הזוג האלה?

 

מוקדש לזכרו של המורה, הבמאי והמנטור גזה פרטוש שההצגה בבימויו עלתה לראשונה ב- 1986.

 

"האופטימיות שבפסימיות, אנסמבל תמונע מציע חווית תיאטרון קלאסית ועשירה של המחזה הנפלא והמאתגר הזה". ננו שבתאי - גלריה ב"הארץ".

 

"ריקי חיות כובשת את הלב במשחקה... ההעלאה מחדש של 'ימים מאושרים' היא הרפתקה אמיצה של חיות ותיאטרון תמונע, והישג אמנותי שכדאי לחוות". צבי גורן, הבמה.

 

"שעה ומחציתה של תיאטרון איכותי, כובש, מרתק ובלתי מתפשר... חיות ביכולותיה המופלאות כמו הופכת את האבסטרקטיקה... לבשר ודם." יוקי לביא, TheMarker

 

לראיון על ההצגה עם יובל מסקין לחצו כאן

 

מאת: סמואל בקט // תרגום ובימוי: ריקי חיות // ייעוץ אמנותי: נאוה צוקרמן // עיצוב חלל ואביזרים: אריאל טל ארביב // מוסיקה: וואלס "האלמנה העשירה" מאת פרנץ להאר // עיצוב תאורה: יואב בראל // אפקט לבמה: יובל קדם - סטודיו גלילאו // ניהול הפקה: עומר אלשייך // שחקנים: ריקי חיות, אברום הורוביץ

צילום: דוד קפלן, דן בן ארי

 תודות מיוחדות לניר פרטוש, סוזנה שטרן

 

 

   

   

 

 

מתגובות הצופים:

*הייתי הערב בהצגה .הייתי באותה ההצגה ב-1986 בכיכובה של חנה מרון ז"ל .עם כל הכבוד והאהבה לחנה מרון. הערב נסחפתי ולא יכולתי לנשום. את יצקת במחזה משהו שהוא מעל ומעבר למחזה למשל ולנמשל. תודה. (עודד כתריאל)

*בעת הזאת, כשהימים הנוראים הקדימו לבוא, אפשר למצוא מעט נחמה ביכולת האנושית, שנדמה שאבדה והנה היא צפה פתאום בתלולית החול כעוף ההוא, במחזה הגאוני, הנפלא הזה ובביצוע של כל הנוגעים בדבר ובייחוד ריקי חיות, שאף לשבריר שניה לא יכולתי לגרוע עין מפניה האקפרסיביים. רוצו לראות!!! בראוו!!! (דורית קלנר)

*איזה תענוג היה לשבת ולספוג את המשחק הטקסט הויזואליה שממשיכה עוד ללכת בי ולהדהד ולו במקומות הקטנים הסתמיים היומיומיים והחד פעמיים של החיים. שיעור גדול. (עדי מסעוד הלוי)

*ממליצה בחום. ההצגה הכי טובה שראיתי בשנים האחרונות,ביצוע נפלא למחזה של בקט. (אורלי ורטהיים)

*עוצרת נשימה ועוצמתית... תודה על החוויה המרגשת כל כך. תבורכי. (לאה גרינשפן)

*מי שעדיין לא ראה – רוצו רוצו לראות. בקט במיטבו. ריקי במיטבה. (פולי ברינר)

ימים מאושרים
תסכית - כאן במה
תגובת הצופים
לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד