עניין של גברים

מאת: פרנץ קסוור רקץ
בבימוי: גיל אלירז
דצמבר 2008- ספטמבר 2011


עלתה לראשונה בדצמבר 2008

מרתה הקצבית מזמינה לארוחת ערב רומנטית את אוטו, פועל הבניין. היא נואשת לאהבה, הוא בסך הכל עבר ליד האיטליז, נדלק, וחזר רק בשביל זיון. האם יש סיכוי שאוטו יתאהב ויתמסר? כמה רחוק תסכים ללכת הקצבית בשביל האהבה שלה?
מה שמתחיל בקוויאר לאור נרות, מתפתח במהירות ליחסי משיכה-דחייה, במסגרתם בודקים השניים זה את גבולותיו של זה, עד לסוף המפתיע והבלתי-נמנע.

לקטע וידאו מתוך 'עניין של גברים' לחץ כאן

"קודם כל מגיעות על כך כל המחמאות לבמאי יגיל אלירז, גם על הבימוי הריאליסטי הנהדר של ההצגה, וגם על הפתרון "הקולנועי" המבריק של סיום ההצגה. אבל עיקר הישגו ועוצמתו של "עניין של גברים" (וגם זה, אגב, חלק ממלאכת הבימוי), הוא משחקם הנפלא, רב העוצמה ומלא העוז והתשוקה, של שני השחקנים שההצגה היא בעצם כל כולם - שרה פון שוורצה בתפקיד הקצבית וניסו כאביה בתפקיד אהובה פועל הבניין". קובי ניב, גלובס
לביקורת של קובי ניב, גלובס

"עיקר כוחה של ההצגה, שביים יגיל אלירז, באיפוק מרשים, גלום בשני שחקניה. שרה פון שוורצה מרתקת, בדמות האישה האוהבת, המבוגרת והצולעת, שמתמסרת לתביעותיו של הגבר המחוספס והתובעני, שמגלם ניסו כאביה בצורה מרשימה ורהוטה".
"הצגה קטנה וראויה, בשל משחקם האינטנסיבי של השניים, שבעזרת הבימוי האינטלגנטי מייצגים ניגוד בימתי מרתק ותזמור מושלם".
אליקים ירון, מעריב
ביקורת אליקים ירון מעריב NRG

"ניסו כאביה, גברי, נאה, רהוט, מקצועי, הוא פרטנר מצוין לשרה פון שוורצה, אישיות בימתית שראוי לבנות עליה רפרטואר, ובהצגה הזאת היא במיטבה".
"יגיל אלירז עטף את המחזה ההיפר-ריאליסטי הזה במסגרת מסוגננת... וכך האלימות המחוספסת נמצאת במסגרת קיטשית-תרבותית שדווקא מדגישה אותה"
מיכאל הנדלזלץ, הארץ
ביקורת מיכאל הנדלזלץ, הארץ

ביקורת צבי גורן, אתר הבמה

מחזה מאת: פרנץ קסוור קרץ
תרגום: שמעון לוי
בימוי: יגיל אלירז
עיצוב תפאורה ותלבושות: דנה צרפתי
מוסיקה מקורית: רועי ירקוני.
עיצוב תאורה: ארז שורצבאום
הפקה בפועל וניהול הצגה: דניז אטרקצי ומיקי יונס
שחקנים: ניסו כאביה, שרה פון שוורצה

עניין של גברים
לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
עבור לתוכן העמוד