מטא-תמי | בפעם האלף ערב משותף מאת תמי יצחקי, ענת גריגוריו ומיכל הרמן

משך המופע: 60 דקות

מטא-תמי | בפעם האלף
ערב משותף מאת תמי יצחקי, ענת גריגוריו ומיכל הרמן


בפעם האלף

שוב אנחנו חוזרות, מבקרות, משנות, מדייקות. בפעם האלף מבצעות את אותן פעולות ומחוות מוכרות. מפרקות אותן, נחות, מתנחמות וחושבות על עצירה, על אין פעולה. משהו שוב קורא לנו להתייצב, להחזיק במרכז, להרפות בקצוות, לנוע, לייצר, לפעול, לחזור, לרקוד. כי מה אנחנו בלי כל זה?

"כָּכָה אָקוּם... כָּכָה: בַּפַּעַם הָאֶלֶף. כָּכָה אֵלֵךְ לִי בְּאֶפֶס אוֹנִים. כָּךְ אֲשׁוֹטֵט בַּדְּרָכִים, בַּשָּׁרָב וּבָדֶּלֶף; כָּכָה אֹהַב... כָּכָה: לְלֹא פִּתְרוֹנִים"  ("בניכר", רחל המשוררת].

"... הדמיון בין השתיים, שמועצם ברגע שבו הן קשורות יחד את שערן והופכות לדמות כלאיים, הוא מפתח דרמטורגי שנדמה כי מכוון לומר משהו על ההיוֹת "כָּכָה: לְלֹא פִּתְרוֹנִים" (כדברי רחל המשוררת, ששירה מצוטט בטקסט המופע בתוכנייה), כחוויה שהאוניברסליות שלה חורגת מעבר למקרה הגוף הפרטי ולוכדת בתוכה אנושיות שברירית בצורתה המזוקקת."

עידית סוסליק, "ישראל היום"

https://www.israelhayom.co.il/culture/stage/article/13336332

 

כוריאוגרפיה וביצוע : ענת גריגוריו, מיכל הרמן // ניהול הצגה: קרין לדרמן // עיצוב תפאורה ותלבושות: רעות שייבה // ניהול חזרות: מלאני ברסון // עיצוב סאונד: נעם הלפר // עיצוב תאורה: יאיר ורדי // עיצוב גרפי: שני בן חיים

תודות : דנה רוטנברג, עודד גרף, ד"ר ארז מעין שלו, מכללת סמינר הקיבוצים.
היצירה נוצרה במסגרת פסטיבל הרמת מסך 2022 ובמימון משרד התרבות והספורט.

מטא-תמי 

סולו לפרפורמרית אחת וללהקה שלמה של בנות דמותה. מופע חי של מופעי-חיים קטנים וגם גדולים-מהחיים, המרכיבים את חיי היומיום ואת חיית הבמה שבתוכנו, מסע שמתחיל במאה ה-6 לפנה"ס, ממשיך במצרים של המאה ה-12 ובניו-יורק של המאה ה-20, ומסתיים בפופ עכשווי ובבלגאן גדול.

"ב'מטא-תמי' היא מתבוננת באופן רפלקסיבי על הווייתה כרקדנית. תחילה באמצעות בנייה של מתח בין רצפים תנועתיים ופעולות פיזיות שהיא מבצעת במיומנות רבה, לניואנסים של הגדרה עצמית שחותרים תחתם. בהדרגה מתהווה המהלך ל"כתיבת רצף" גופנית, שבמסגרתה נעה יצחקי בחופשיות בין הרצאה מודגמת וביצוע מחודש של אמנות הפרפורמנס. דרך הזליגות הללו בין מרחבי זיכרון וידע נדמה כי יצחקי מכוונת לגשר על הסתירות המובנות בתוכה וכך להיות "תמי" אחת – רבת פנים ועומקים"
עידית סוסליק, "ישראל היום"

https://www.israelhayom.co.il/culture/stage/article/13336332

כוריאוגרפיה וביצוע: תמי יצחקי // יוצר שותף: רונן יצחקי // מוסיקה מקורית והדרכת כתיבה והגשה: מיכאל כהן // מוסיקה נוספת: Tirzah // עיצוב במה ותלבושות: רוזי כנען // ניהול חזרות: מיה רשף // עיניים חיצוניות: עלית קרייז, נופר סלע, חנן אננדו מרס, איריס ארז // צילום: יאיר מיוחס, נטשה שחנס // עיצוב גרפי: שני בן חיים

תודות: בין שמיים לארץ, מפעל הפיס, עיריית ירושלים, משרד התרבות, תיאטרון תמונע, רננה רז, עופר עמרם, דנה רוטנברג, עודד גרף.
היצירה נוצרה במסגרת פרויקט הרמת מסך במימון משרד התרבות והספורט.


          

עבור לתוכן העמוד