אוטופיה והלילה

"אוטופיה והלילה" היא יצירת תאטרון מחול המבוססת על זיכרונות הילדות.

 

הופעות מחול באור עבודה.

הבמה הגדולה בתמונע הופכת לסטודיו ומציגה מחול .Unplugged

 

משך המופע: 50 דקות

"עזבתי את הקיבוץ – לפני כל כך הרבה שנים, אבל האם אי פעם הקיבוץ יעזוב אותי?"

 

איזה צמא הרוו הממטרות שעל הדשא? ועל מה יללו התנים בכל לילה בדיוק כשהצלחנו להירדם? מה נחרט בגוף, בקול, ובנפש של בוגרי החינוך המשותף?

ביצירתה החדשה נטע חוזרת לבית הילדים ובו היא רוקדת, משחקת, שרה, מנגנת, ומייצרת סביבת התרחשות עשירה ומרתקת.

 

"אוטופיה והלילה" היא יצירת תאטרון מחול המבוססת על זיכרונות הילדות של היוצרת, נטע פולברמכר, ילידת 1960, בת קיבוץ להבות הבשן שבגליל העליון ובוגרת "בתי הילדים"  והחינוך המשותף. "אוטופיה והלילה" היא עיבוד ופיתוח ליצירתה הקאמרית הידועה: "חמש מיטות/ילדי החלום" שהוצגה לראשונה בניו יורק ב-1993, בביצוע Neta Dance Company ובארץ בפסטיבל ישראל, ובביצוע להקת המחול ורטיגו ("פרה אדומה"). במופע החדש המחול הקבוצתי הופך למסע/מופע סולו אינטימי, נוגע, ובועט.

 

נטע הוזמנה ביוני 2019 לפרויקט הפקות מחול של סדרת המחול בבית מזי״א עם יצירתה "אוטופיה והלילה" ומאז הופיעה עם היצירה בברלין, ניו יורק וברחבי הארץ. 

 

כוריאוגרפיה, ביצוע, טקסט, ועריכה מוסיקלית: נטע פולברמכר // דרמטורגיה: לילה אלמוג

 

נטע פולברמכר

הכוריאוגרפית נטע פולברמכר שבה לישראל באוגוסט 2013 לאחר קריירה כוריאוגרפית בין-לאומית משגשגת של 31 שנים, כאשר הוזמנה למלא את תפקיד דיקן הפקולטה למחול של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים. בוגרת ג'וליארד, אוניברסיטת הולינס ואוניברסיטת קולומביה. יצירותיה זכו בפרסים רבים וב-2006 הוענק לה אות הוקרה מיוחד מהבית הלבן. נטע יצרה כ90 יצירות מחול ללהקה שלה,  Neta Dance Company וללהקות רבות אחרות.  נטע כיהנה כפרופסור למחול באוניברסיטת פלורידה, וכמרצה לכוריאוגרפיה בפרניסטון וברנרד קולג'.  כיום מכהנת כפרופסור למחול באקדמיה למוסיקה ולמחול, וכמנהלת האמנותית של אנסמבל המחול של האקדמיה. נטע שימשה כמנהלת אמנותית של פרויקט ״גוף מחול מקום מופע פוגש עיר״ שהתרחש במאי 2019 בבריכה ההיסטורית בימק״א ירושלים, ואיתו הוזמנה לפסטיבל קמפינג שבפריז ביוני האחרון. באפריל הציגה המחלקה למחול של ברנרד קולג׳ בניו יורק יצירה חדשה שלה: Imagine that You’re a Mouse"" שהוצגה ב: Miller Theater, NYC.

 

 

 

עבור לתוכן העמוד