קפסולה

 

 משך המופע: 50 דקות

 

אנחנו מתכנסים לקבוצות, קפסולות, קפסולות.

איים של בטחון, צפים בתוך עולם עוין.

הקפסולות הן בית המגן עלינו, ואנחנו מגנים עליו – מהשונה, ממי שלא מסכים, ממי שנתפס כמסכן אותנו. עולם שאליו קשה מאוד להתקבל. אבל ברגע שאתה בפנים, אתה בפנים. יש לך בטחון. יש לך שייכות. לא תהיה לבד. יש לך בית.

אנחנו שייכים למשפחה גרעינית, מורחבת, קבוצת חברים, עיר, מדינה, מפלגה. חלקנו הגדול בוחר לחיות בשניים. הבחירה מגנה עלינו מעולם קר של בדידות, עולם ללא גב. עולם בו אוכלים לבד, ישנים לבד, מזדקנים לבד, חולים לבד.

על ידי הקפסולות אנחנו מגדירים את עצמנו, מבינים מי אנחנו. לאן אנחנו שייכים, מהו בעצם הבית. מה עושים כשקשה שם ? כשאותה קפסולה המגנה היא גם צפופה. מה קורה כשאנחנו לא מסכימים עם מה שקורה בה. האם נצליח להתגבר על מחלוקות בתוכה? ומה יקרה אם נבחר שלא? האם לא נשתייך יותר? ואם לא נשתייך, מי בעצם נהיה. מהם הדברים שאנו באמת רוצים לחיות על פיהם, מול מהם הדברים שאנו מצדדים בהם רק כדי שנהיה חלק. כשמסירים את כל הדברים שמהווים לנו בית, מה נותר. מה נותר מאיתנו, ללא השתייכות לקפסולות.

מה נותר מהנפש העירומה, אם בכלל קיים דבר שכזה.

"An intimate work, moving and profound, with outstanding performances… it has an almost mythological feel investigates the most abstract concepts – identity, self, self & other, relationships, community, beliefs – in the most visceral, physical way. Taking apart and constructing, destroying and building, exploring the mythology of relationships, Capsule is a riveting emotional experience, marked by beauty and mystery" Ayelet Dekel, Midnight East

 מאת: עודד רונן // בהשתתפות: עודד רונן וליגל מלמד (רקדנית ושותפה ליצירה) // עיצוב תלבושות: ליגל מלמד ועודד רונן // עיצוב תאורה: עופר לכיש // מוסיקה: רונן קוזוקרו

      

עבור לתוכן העמוד