רומיאו ויוליה

מאת: וויליאם שייקספיר
בימוי: דפנה רובינשטיין, טל ברנר ועידו שקד

אוקטובר 2007- מרץ 2010
54 הצגות
הגדל
 

במסגרת שקספיר אנפלאגד – עונה שקספירית בתיאטרון תמונע (2008)

ההצגה הזוכה בפרס הפרינג' 2008 על עבודה קבוצתית ופרס השחקן- לביא זיטנר


שלושה במאים צעירים מביאים לתיאטרון תמונע שיקספיר של יצר, תשוקה ואלימות. בשיתוף פעולה של יוצרים צעירים מתעוררים שוב רומיאו ויוליה, לקרב נוסף על אהבה חסרת פשרות, בעולם בו מי שלא משכים להרוג נהרג. ביצירה ששולחת אלינו סימן מעולם שנרקב ממלחמת אחים, מפוליטיקה מסואבת ושנאת חינם נחשפות שלוש זוויות שונות של הקונפליקט כשכל אחד מהבמאים מביים בדרכו חלק אחר מן המחזה. הצופים מתוודעים בצורה רבת פנים ומורכבת לסיפור האהבה שהפך עם השנים למטבע לשון.

עכבר העיר און ליין על ההצגה

 

ynet על ההצגה

 

אתר הבמה על ההצגה

 

אתר סקופ על ההצגה

 

 

תרגום: פרופ' אברהם עוז 

בימוי: דפנה רובינשטיין, טל ברנר, עידו שקד
תפאורה: ערן עצמון 
תלבושות: מיטל לוי  
כוריאוגרפיה: מירה רובינשטיין
מוסיקה: אייל הרכבי
 

בהשתתפות: לביא זיטנר, ערן בן צבי, חי דוידוב, רינת מטטוב, יובל סטוניס, שרון פרידמן, הראל מוראד.

 

על הבמאים:

דפנה רובינשטיין
מהילדות התל אביביות שגדלו בצל הענן של רידינג וקוראות לגן מאיר "טבע". למדה בימוי תיאטרון לתואר ראשון בלונדון.
"homesick"הצגת הביכורים שלה  הועלתה בתיאטרון הניו אנד בלונדון ולאחר מכן זכתה לביצוע ישראלי בתיאטרון הקאמרי בבימויה. השתתפה כמחזאית בתחרות ליוצרים צעירים בתיאטרון ה"אולד ויק", עוזרת במאי למנהל האומנותי של תיאטרון המפסטד בלונדון וביום יום יוצרת תיאטרון עם ה"עולם התחתון" בכלא אשמורת ובכלא נווה תרצה. מאמינה בתיאטרון חסר פשרות ומוותרת על האפשרות להתעשר.

 

טל ברנר
נולדה בחיפה, גדלה כילדת חוץ בקיבוץ ומצאה את עצמה בסוף, כמו כולם, בתל אביב. בעלת תואר ראשון בבימוי תיאטרון בסמינר הקיבוצים, ביימה את ההצגה "התרוממותו של בנו כופתא בוכתא" שמוצגת בימים אלו בצוותא ואת הצגת הילדים "פרח לב הזהב" עם אלי ביז'אווי במדיטק. זוכת מלגת קרן שרת 2006-2007. ולא מאמינה בהכרזות.

 

עידו שקד
נולד במושב ועדיין קורא לעצמו מושבניק למרות שעבר לתל אביב בגיל ארבע עשרה. למד ב"תלמה ילין" ובבית הספר הבינלאומי לתיאטרון של ז'ק לקוק בפריז. ביים את "זונות" בתיאטרון בפארק ואת המופעים "קרקס בלי ראש" ו"חנוכה" בג'ה פאן בתל אביב ומשתתף בקבוצת תיאטרון הרחוב "הגופות המעופפים" בפריז. מאמין בתיאטרון עני ומשלם על זה מחיר יקר.

 

 

 

רומיאו ויוליה
עבור לתוכן העמוד