אהובתי הנשואה


מאת: חניף קוריישי / בריטניה
בימוי: שרון שטרק

פברואר-ספטמבר 2007
15 הצגות
הגדל
 

אישה יוצאת לחופשה ראשונה עם המאהב הצעיר שלה. היא שחקנית לשעבר, עקרת בית בהווה, הוא שחקן מבטיח שהיא מטפחת. אלא שברגע האחרון מצטרף בעלה- איש עסקים אמיד, עם נטייה לטיפה המרה. בתחילה נדמה המחזה כקומדיה של טעויות המתרחשות במלון הנידח שבחרו האוהבים, אך למעשה זאת מסכת ההתעללויות הדדית: חרף התשוקה הגדולה שביניהם בה הצדדים אינם מהססים ממעשים אכזריים בכדי לזכות באהבה. האישה מסתתרת בצל נישואיה, והצעיר מנפנף ברומן שהוא קושר עם מלצרית במלון. בסופו של דבר חותך הצעיר ונעלם בלי להותיר זכר.

המחזה ממשיך כעבור תשע שנים. הצעיר, שהפך בינתיים לשחקן מפורסם, ניתקל באישה במקרה בגן ציבורי. הם חוזרים להיפגש, ובהדרגה צפים ועולים רגשות שהודחקו. האישה מגלה שהייתה זו היא שהזמינה את בעלה להצטרף למלון, מהפחד שתאבד את עצמה באהבה אל הצעיר, שהיה אז בתחילת דרכו ולא יכול היה לתת לה את הביטחון שחסר לה. אבל עכשיו היא מוכנה ללכת עם רגשותיה עד הסוף: וגם עם השאיפה לחזור לשחק. שיאה של ההצגה היא בחזרה של האישה אל הבמה- כשתפקיד בתיאטרון מספק לה את הביטוי והריגוש אליהם היא צמאה. ובערב הבכורה מתעמת  בעלה מול השחקן בפעם הראשונה...

 

בנוסף לסצנות הריאליסטיות במחזה, ישנן מספר תמונות מוזיקליות  ובתנועה, אשר יאפשרו הצצה קומית למצבם הרגשי של הדמויות ברגעים שונים במחזה.

 

השותפים ביצירה-

בימוי: שרון שטרק- בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב תל אביב לשנת 1998.

בשנים 1998-2001 שיחקה בתיאטרון חיפה.

משנת 2001 שחקנית בתיאטרון החאן.

(כמו כן, בוגרת ה- School of American Ballet שבניו יורק בשנת 1992, ורקדנית בלהקת סקפינו באמסטרדם עד שנת 1994).

עד כה יצרה וביימה שני פרוייקטים: "נרקיסים" בפסטיבל Smallבמה באוניברסיטת ת"א, ו"פבלובה" בפסטיבל תיאטרון קצר 7.

 
משחק: אורנה כץ- בוגרת ביה'ס למשחק באוניברסיטת ת"א. פעמיים זוכת פרס השחקנית המצטיינת בפסטיבל עכו, בשנים 89' ו-96'. שיחקה בהצגות בתיאטרון החאן, אצל רינה ירושלמי ובקאמרי, וכיום משחקת בתיאטרון בית לסין.

 

יואב היימן- בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב בשנת 1998. זוכה מלגת קרן שרת לשנת 98', 99' ו-2006 . שחקן תיאטרון החאן משנת 1998.

 

דור צויגנבוים-  בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב 85'. שיחק בהצגות חיפה, הקאמרי, תיאטרון נווה צדק, בית לסין ותיאטראות מסחריים. בקולנוע שיחק בבלוז לחופש הגדול, עונת הדובדבנים, ג'נם ג'נם, ועוד.זוכה בפרס השחקן להצגות ילדים בחיפה לשנת 99'.

 

נעמה ניסים- בוגרת הסטודיו למשחק ניסן נתיב 05'. למדה מחול באקדמיה למוזיקה ולמחול ע"ש רובין בשנת 2001.  משחקת ב"מדוזות", סרטם של אתגר קרת ושירה גפן (טרם יצא למסכים,) ויוצרת-שותפה ורקדנית בוידאו–דאנס "פנים. בר". 

 

מוסיקה :שלום ויינשטיין- בוגר ביה'ס לקולנוע בית צבי 78', כותב מוסיקה לטלוויזיה קולנוע ולתיאטרון.

 

תאורה: אורי רובינשטיין.

תפאורה: גילי כוכבי

 

 

אהובתי הנשואה
עבור לתוכן העמוד