פרדוקס

 משך ההצגה: 50 דקות

פרופסור ראובן נמרודי, המרצה הכריזמטי לפוסט מודרניזם ומחבר רב המכר" מנקודת המבט של נקודת מבט"נעלם בין לילה.

היעדרותו הפתאומית מחייבת את עוזרת המחקר הנוירוטית שלו להתייצב מול תלמידיו ולהעביר שיעור בפעם הראשונה בחייה. בצר לה, היא מזמינה לכיתה אישה, אשר בעזרתה היא מקווה להדגים מהי דקונסטרוקציה*. אך זו שמגיעה רחוקה מלהיות זו שציפתה לה.

*"דקונסטרוקציה- ספקנות קיצונית המקיפה את הכל, ואינה מכירה בשום משמעות קבועה או מוחלטת " פרופ'דב לנדאו

 

 

מאת ובבימוי: שרון שטרק

שחקניות:  ניצן קרן, אפרת ארנון

עיצוב תפאורה: אהוד גוטרמן

עיצוב תלבושות : גלית בכור

מוסיקה מקורית: יונתן הררי

 עיצוב פסקול:  איתמר צור


"הטקסטים של שטרק הם תיאטרון אבסורד משובח ולא היו מביישים מחזאי כמו יונסקו.. ערב מהנה של חוויה אינטנסיבית, משעשעת ואינטליגנטית. משחק נהדר של ניצן קרן ואפרת ארנון... מההצגות המקוריות והמשובחות שראיתי בשנים האחרונות. מומלץ בחום" אתר סלונה


"ההצגה הזאת מלאה הפתעות... נדיר בארץ לשמוע, לקרוא, לכתוב, לראות- מחזה כזה" רשת א'


"שרון שטרק ביימה במיומנות ובמגע של הומור בריא את הדרמה הפילוסופית-בלשית שכתבה. פרדוקס היא הצגה אחרת במשמעות הטובה של המושג. היא מעוררת מחשבות – בלי לנסות לכוון אותן - במתווה של עלילת-חידה שאיננה מחויבת לבוא אל פתרונה" אתר הבמה

 

שי בר יעקב, ידיעות אחרונות:

"שרון שטרק היא לא רק שחקנית מוכשרת, אלא גם מחזאית מבטיחה בהחלט... המחזה עוסק לכאורה בשאלות פילוסופיות טרנדיות של תורת הדקונסטרוקציה, אבל למעשה העיסוק הרעיוני-פילוסופי הוא רק כסות לעיסוק במשהו יותר ארצי ומוחשי- מערכת היחסים הנצלנית שמתפתחת בעולם האקדמי בין פרופסורים בעלי שררה וכריזמה לבין אסיסטנטיות חסרות ביטחון הזקוקות נואשות לדמות אב... היחסים בין שתי השחקניות הנראים בתחילה כפשוטים, הופכים לאורך ההצגה מורכבים יותר ויותר, ובסופו של דבר מצביעים על המימד העמוק ביותר של הדקונסטרוקציה המתרחש במחזה המתוחכם של שטרק, הפירוק וההרכבה מחדש של הדמות הראשית עצמה".

מרט פרחומובסקי:

http://2nd-ops.com/maratp/?p=1196

האיכות המרכזית של "פרדוקס" נובעת מטקסט רב הברקות של שטרק, שמצליח לערבב בין מושגים פילוסופיים לדרמה יצרית, סוריאליזם, הומור ואפילו קווי מתאר של תעלומה בלשית סטייל אגתה כריסטי. התרכובת ששטרק יוצרת היא מסקרנת, מגרה ומפתיעה לכל אורך הדרך...

"פרדוקס" מזמנת לצופים כיף תיאטרוני צנוע וחכם, שכדאי לחוות.

צבי גורן באתר הבמה:

http://www.habama.co.il/Pages/Description.aspx?Subj=1&Area=1&ArticleId=21666

"שרון שטרק ביימה במיומנות ובמגע של הומור בריא את הדרמה הפילוסופית-בלשית שכתבה. את דואט האמת-שקר המיוחד מנהלות ניצן קרן בתפקיד יונת, אפורה למראה, נוירוטית במידה נכונה, ואפרת ארנון הנהנית בעליל... שתיהן מחוברות חזק זו לזו כמו זוג רקדניות בדואט, וניכר כל אחת נסמכת על הפרטנרית בבניית המצבים הנפשיים או המעשיים... "פרדוקס" של שרון שטרק בתיאטרון תמונע היא הצגה אחרת במשמעות הטובה של המושג. היא מעוררת מחשבות – בלי לנסות לכוון אותן.".

אורית אגמי בסלונה:

http://saloona.co.il/myblog/index.php/2014/02/16/%d7%90%d7%99%d7%a9%d7%94-%d7%97%d7%a6%d7%99-%d7%90%d7%99%d7%a9%d7%94/

"בהצגה פרדוקס, המועלית בימים אלה בתיאטרון תמונע, מתמודדת המחזאית והבמאית שרון שטרק באומץ ובכישרון רב עם התפר שבין מציאות לדמיון , הזיה למחשבה, ממשות לתעתוע ובשאלות מי הוא האדם ובמה הוא נפרד ממחשבותיו, מי הוא האדם ומה הוא בעצם רק דימוי עצמי שלו. הטקסטים של שטרק הם תיאטרון אבסורד משובח ולא היו מביישים מחזאי כמו יונסקו..  ערב מהנה של חוויה אינטנסיבית, משעשעת ואינטליגנטיתמשחק נהדר של ניצן קרן המרצה ואפרת ארנון... מההצגות המקוריות והמשובחות שראיתי בשנים האחרונות. מומלץ בחום.."

איילת דקל באתר midnighteast:

http://www.midnighteast.com/mag/?p=28760

"Paradox has a premise designed to tickle the fancy of the extravagantly educated and perpetually inquisitive: Yonat, an eager yet inexperienced doctoral candidate is a last minute replacement for the illustrious Professor of Philosophy Reuven Nimrodi, who is already Harvard bound without a word of farewell having received an academic offer he could not refuse. It’s the neurotic research assistant’s first time, and over the course of this comic thriller, she will attempt to teach a class on Post-Modernism. Sound funny and strange? Yes, it is, and delightfully so"

 


פרדוקס
קרדיטים
מן העתונות
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. הצגה יפה (25/01/2021 10:16:19)
עבור לתוכן העמוד