בוקר טוב קיפוד

משך המופע: 60 דקות

 

20% הנחה לגמלאים/סטודנטים/חיילים

מותנה בהצגת תעודה בלבד

לא בימי ראשון

 

ניתן לחנות גם בחניון אחוזת החוף ברח' רבניצקי 6, הסמוך לתיאטרון

 

 

דרמה דוקומנטרית פיוטית

על קשר שנרקם ונפרם, על הקושי לדבר, על שני אנשים רגילים...

 

כל אדם צף בעולמו, ולפעמים פתאום חודרת פנימה קרן אור.

וכששני אנשים מסתכלים על אותה קרן אור - אפשר לקרוא לזה שפה.

וברגע היא נוצרת. וברגע היא גם יכולה להתפרק. 

 ---------------------------------------------------

 

ההצגה מתחילה בדייט במרפסת בין רועי ליובל, שני בנים בשנות ה-20 לחייהם. דייט שמוביל למערכת יחסים בה מפתחים השניים שפה אישית, השייכת רק להם. בעזרת השפה הזו, מתמודדים השניים עם חרדות, עם קשיים אישיים ועם סיטואציות מורכבות. בלעדיה, היו עשויים להיוותר ללא מילים.  העלילה מסתבכת כשדרכם של השניים נפרדת לפרק זמן קצר עקב נסיעה של יובל לארצות הברית. כעבור זמן, כשהם נפגשים, הם מופתעים לגלות שמשהו ביניהם השתנה. השפה קרסה, הם זרים שוב. האם יצליחו השניים למצוא מחדש את השפה שאבדה?

 

זוהי יצירת הביכורים של הבמאי רועי יוסף, בוגר מסלול בימוי תיאטרון בסמינר הקיבוצים. בהצגה זו הופך רועי את הבמה למעבדת מחקר בה הוא בוחן בדקדקנות סיטואציות, רגשות, ואת הקווים המחברים בין בני אדם. רועי הופך את הרוח לחומר ומפרק את החומר לכדי חלקיקים קטנים כל זאת כדי להבין - ממה עשויים קשרים ומהם המרכיבים של אהבה? זוהי הצגה מלאה בתבונה וגם ברגש.

 

"השאיפה האמנותית שלי הייתה לבחון על הבמה את מנגנון השפה האינטימית של זוג, ולכן, מה שיכולתי לעשות הוא להציב על הבמה את מנגנון הזוגיות שלי ושל בן הזוג שלי. יצירות רבות נוצרו על קשרים זוגיים, על אהבה ועל פרידות, אבל מעטות היצירות שבאמת שמות על במת החקירה את המנגנון של השפה האינטימית. למקום החמקמק והסמוי הזה עניין אותי לכוון את הפנס".

(מתוך ראיון עם הבמאי רועי יוסף באתר WDG - לכתבה המלאה)

 

ראיון של יובל מסקין ב"כאן תרבות" עם הבמאי רועי יוסף

 

 

כתיבה, עיצוב ובימוי: רועי יוסף // שחקנים: שחף ברגר ורוי סער // דרמטורגיה: מעין אבן // עיצוב פסקול: רוי סער // עיצוב תאורה: רותם אלרואי // עוזרת במאי: מעיין אליה קמל // ניהול הצגה: צליל צביאל // ליווי אומנותי: להב תימור והדר גלרון // צילום: יואב בבלי // עיצוב כרזה: גבריאל קדישזון

 

תודות: איציק ויינגרטן, אורי וייס, נעה בנדהן, מלאני לומברד, שירי כפתורי, אבי גיבסון בר אל, דניאל כהן לוי, דנה צרפתי, מירי לזר, אופיר דגן, צליל צביאל, אליענה מגון ויובל כ"ץ.

 

 

*ההצגה הועלתה לראשונה במסגרת תרגיל בימוי ארוך בבית הספר לאומנויות הבמה "סמינר הקיבוצים"

 

בוקר טוב קיפוד
עיתונות
תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. 
הצגה מצוינת. אחלה שחקנים
משה (2/03/2020 07:35:38)
2. אפרת סילוני (2/07/2020 14:28:50)
עבור לתוכן העמוד