אויבים


יצירה דרמתית ומוסיקלית על פי שונאים סיפור אהבה מאת יצחק בשביס זינגר.

 

עיבוד חדש לרומן הקלאסי מאת יצחק בשביס זינגר, העוקב אחר חייו של הרמן ברודר, יהודי ניצול שואה המהגר לניו יורק בתום מלחמת העולם השנייה. הרמן ברודר מאבד את אמונתו ואת משפחתו באירופה. לאחר המלחמה הוא מתחתן עם המשרתת הפולניה שהסתירה אותו בזמן המלחמה, אך מנהל חיים כפולים עם יהודייה סוערת ניצולת המחנות. העלילה מסתבכת כאשר גם אשתו הראשונה אותה חשב למתה, שבה כביכול מן המתים ומגיעה לניו יורק.

 

לצורך העיבוד הנוכחי, הלחין יונתן הררי יצירה מקורית לשלישיית כלי מיתר וקלרינט. הנגנים והמוסיקה תופסים את מרכז הבמה ומהווים קונטרפונקט לשחקנים המבצעים סצנות מתוך הרומן. לכל אישה תימה מוסיקאלית משלה, והסך הכול הוא ניסיון עיקש ובלתי אפשרי לייצר הרמוניה בין שלושת הנשים/המנגינות.  

 

המפגשים הדרמתיים והמוסיקליים מייצרים שפה של מתח, ניגודים והתרוממות הרוח, ומשקפים את המתחולל בנפשו של גיבור המחזה, הרמן, ואת מאבקו לאחות את שברי חייו דרך שלושת נשותיו. זהו מסע יצרי הישרדותי ויפיפה, עד לסוף המר.

 

עיבוד ובימוי: שרון שטרק // מוסיקה: יונתן הררי // תלבושות: ורוניקה שור // תפאורה: רוסלו שמריה // ע. במאית וניהול הצגה: דניאל הרוש // בהשתתפות: אלון פרידמן, אפרת ארנון / שרון שטרק, לנה פרייפלד / נעמה מנור, הדר ברנשטיין / סופי נוז'יקוב // צ'לו: שולמית לורין // ויולה: אודי ברנר / בנדיקט בינדוולד // כינור: דניאל תנחלסון // קלרינט: קובי סלומון

 

התלבושות הינן מהאוסף הפרטי של רייצ'ל בן דהן.

 

ההפקה הועלתה במימון משרד התרבות.

תודות לאי"ב- אירגון היוצרים העצמאיים בתיאטרוןולתיאטרון תמונע.

 

 

              

תגובות
מס. התגובהתוכן התגובה
1. עמרי (12/04/2021 20:07:50)
עבור לתוכן העמוד