הטקס שלא היה

מאת: ישי רונן צבי
בימוי: עמנואל יצחק לוי
נובמבר 2018
2 הצגות

משך המופע: 60 דקות

 


קומדיה מוזיקלית המבוססת על משנה ממסכת עדויות. בית המקדש השני מתעורר לתחייה: הקורבנות, הכהן הגדול וכמובן להיטי הפופ של הלוויים. לוי, ראש מקהלת הלויים וכוכב מוזיקלי דועך, מפקפק בנאמנותה של אשתו ומבקש להעמידה למבחן הסוטה שמושאל מספר 'במדבר'. הטקס אמור למחות את הספק - החשודה בניאוף נבחנת מול האל בשתיית 'מים מרים': אם אכן בגדה היא מתה בייסורים, ואם לא – מתחולל נס, והיא יוצאת בלא פגע ויולדת בן. כשלוי מתקשה להאמין גם במחולל הנס עצמו, הוא נקלע לפארסה של טעויות שמסכנת את בית המקדש כולו.

 

מאת: עמנואל יצחק לוי, מבוסס על ספרו של ישי רוזן צבי: 'סוטה: הטקס שלא היה' ועל מאמרו של יאיר פורסטנברג 'הסוטה שהשקוה דיכמה' // יוצר המופע: עמנואל יצחק לוי // ע.במאי, ניהול הצגה והפקה: טל גרוץ // עיצוב חלל: אורה קמומיל // עיצוב תלבושות: יעל סקידלסקי // מוסיקה: עמנואל והכיסופים // עיבוד מוזיקלי: יובל אונהוז, אוריה שני // שחקנים: ניר ברק, נטע טמשה, עמנואל יצחק לוי, ענבר ליבנה בר-און, שרוליק פניאל, אלעד קונפינו // נגנים: יובל אונהוז, איתמר וינשטין, נתיב טל ,אוריה שני

 

עלה לראשונה בפסטיבל עכו, 24.9.2018.

ההרכב עמנואל והכיסופים קיבל על תפקידו בהצגה ציון לשבח על "הפקת צלילים מגוונים ונגינה וירטואוזית ראויה לשבח".

 

"מחזמר פופ פרוע ומופרע, שמתרחש בבית המקדש ושוחט כמה פרות קדושות. סיפור על בגידה וניאוף, שיחות עם אלוהים וקומדיה של טעויות. אין רגע דל... בשביל הצגות כאלו ואחרות... כדאי לבקר בפסטיבל לתיאטרון אחר" (ירמי עמיר, רשת ב').

  

הטקס שלא היה
עבור לתוכן העמוד