מנו מלך אטלנטיס

מאת ובבימוי:יונתן לוי וליאור ווטרמן

אוקטובר2004-מרץ2005
13 הצגות


הגדל

מסע רב גלגולים של מורה רוחני ותלמידו בחיפוש אחר האמת.

 

סיפורה של ההצגה "מנו מלך אטלנטיס" הוא בעצם סיפור סינדרלה. ההצגה שנכתבה לפני כשש שנים נשלחה אל מפיקי פסטיבל עכו אולם לא זכתה להתייחסות משמעותית. השנה נבחרה ההצגה להשתתף בפסטיבל וזכתה בפרס היוצר המבטיח. הסיפור מעניין עוד יותר כאשר לומדים לגלות כי יוצרי ההצגה ליאור ווטרמן ויונתן לוי אינם בעצם אנשי תיאטרון, האחד בוגר החוג לפילוסופיה והשני בוגר מצטיין של מחלקת האמנות הפלסטית בבצלאל.

 

ההצגה הנפתחת כהבטחה לסיפור מסע קלאסי על בן המלך הצעיר היוצא לחפש את האמת נמשכת כסדרה של סצינות המציגות פנים שונות לחיפוש אחר משמעות. במהלך ההצגה נפגוש עץ סכיזופרני המתגלגל והופך לתלמיד של שמאן המטיל ביצים, גידול סרטני על עורו של רבי הופך למשורר ביבים הפוגש את ערימת האפר שנחפרה מקברו ועוד ועוד. כל זאת בשילוב קיאוטי של הומור, טרגדייה, תיאולוגיה, מוסיקה ותיאטרון. ההצגה עוסקת בפולחנים ובמוטיבים של חיפוש אחר חכמת חיים עתיקה, הדמויות המוצאות לחלוטין מהקשרן יוצרות מבוך אקלקטי, שנון ומרתק.

 

קסמה של ההצגה בהיותה אירוע תיאטרוני חריג. המשחק הלא מלוטש וסיפור העלילה הפרוע יוצרים קסם אנרכיסטי בוטה הפונה לקהל שאינו דווקא קהל חובבי התיאטרון.

 

 מעשה בסיפור שהפך לגידול, שהתגדל והתגלם למיתוס, שהלך ותפח וקם על יוצריו והטביעם חיים.
"ההצגה נפלה עליי כרעם ביום בהיר... אי אפשר להתעלם מהעובדה שב"מנו מלך אטלנטיס" יש העזה וחוצפה, דמיון ותושייה... המשחק נפלא..." צבי גורן, YNET)
יוצרים: יונתן לוי וליאור ווטרמן, מעצב תאורה: יאיר ורדי, תפאורה: דניאלה אסא, אסתר שניידר, הפקה: אסתר שניידר,  נגנים: תופים וסנטור - אלון ווטרמן, חצוצרה ובס - טל פדר


 

על היוצרים:

יונתן לוי (30) בנו של פרופ' שמעון לוי, ראש החוג לתיאטרון באוניברסיטת ת"א, בוגר לימודי פילוסופיה ודתות האוניברסיטת י-ם. התפרנס עד היום מכתיבה לעיתונים שונים בניהם עיתון במחנה, טיים אאוט ועיתון העיר. כמו כן בילה כמה חודשים ככתב המגזין "גלגל המזל" שסקר נושאי הימורים בארץ ובעולם...שימש כמדריך של הסוכנות היהודית בקירגיסטן ואזרבייג'ן וכיום הוא מלמד בתיכון האלטרנטיבי בעין-הוד.

 

ליאור ווטרמן (29) בוגר מצטיין של המח' לאומנות פלסטית בבצלאל, מתמחה בעבודות וידאו-ארט. הציג את עבודותיו בגלריות שונות בינהן: גלריה גורדון, מוזיאון חיפה, בית הלנה רובינשטיין ועוד. השתתף כנציג ישראל בפסטיבל וידאו-ארט בסין ועוד.

 

 עוד משתתפים: משוררת אורחת: קרן בוחבוט. נגנים: גיטרה- יפתח קדן, תופים וסנטור- אלון ווטרמן. עיצוב תאורה: יאיר ורדי. תפאורה: יעל ווטרמן, פרל שניידר. סאונד: רותי סלע, איפור: שגית דה-קסטרו.

מנו מלך אטלנטיס
עבור לתוכן העמוד