רעב

בביצוע אנסמבל תמונע - כבר מעל 150 הצגות!

זוכת פרס התיאטרון -הצגת הפרינג' של השנה 2004

 

דרמה מצחיקה וכואבת על מדריך סדנאות מודעות
שחודר למשפחה מהפרברים ומעורר פנטזיות ושדים.

 

ארבע דמויות רעבות לאהבה. שני הורים, מבוגר שנשאר ילד, וילדה, מחפשים מבט של הורה, חיבוק של אבא ואמא שתמיד היה חלקי.מתוך התחושה שאף פעם לא ראו אותם באמת, הם ממלאים את עצמם באוכל, בסקס, בסודות ושקרים, בזעם. מצפים לקבל מהילדים שלהם, מה שאבא ואמא לא נתנו להם מעולם.

אל שולחן האוכל בביתה הרגיל של משפחה רגילה בעיר רגילה לגמרי מצטרף אורח - מדריך סדנאות מודעות השוכר את מרתף הבית. בואו של המדריך הופך את סדרי החיים השלווים לכאורה בבית המשפחה. הוא מעורר את הרעב לאהבה המסתתר לו מתחת לפני השטח. לאט-לאט מתאהבים בו בני המשפחה, כל אחד בדרכו, מנסים דרכו לראות את האור. אולם, המדריך הרוחני, לכאורה שליו ובטוח בדרכו, מחפש בעצמו את האושר ואת האהבה החסרים לו כל-כך.
במעגל תמידי של חיפוש נעות הדמויות בין קירות הבית, אוהבות ומכאיבות, שרות ובוכות, ומנסות לספק את הרעב הפיזי והנפשי למשהו אחר, למשהו טוב יותר, לאהבה.

הפקה של תיאטרון תמונע. את המחזה כתב עידו בורנשטיין וביים שלמה פלסנר שהביאו לנו בעבר את ההצגה הנפלאה "כינים" (בכיכובה של מיטל דוהן). את המוסיקה המקורית להצגה כתבה קורין אלאל שיצרה פסקול מרתק המשלב קטעים מוסיקליים ושירים חדשים שלה ושל אחרים. העבודה המשותפת עם הכוריאוגרפית שרון רשף-ארמוני יוצרת לרגעים תחושות של וידאו קליפים חיים המוצגים על הבמה.


"אחת ההצגות המעניינות והמגרות שנראו על הבמה בשנה האחרונה" שי בר יעקב, ידיעות אחרונות

"הצגה שכל-כך קרובה לאיזו שלמות. כתיבה חכמה, בימוי רב המצאות, אבל העיקר הוא המשחק." מיכאל הנדלזץ, הארץ

"אחת ההצגות היפות בעיר" אליקים ירון, מעריב

מאת: עידו בורנשטיין ושלמה פלסנר
בימוי: שלמה פלסנר

עיצוב תאורה: קרן גרנק
עיצוב תפאורה ותלבושות: ניסים בן אדרת

מוסיקה: קורין אלאל

כוריאוגרפיה: שרון רשף-ארמוני
ניהול הצגה: קרן יובל

משתתפים: אסתי זקהיים, ניסו כאביה, שמעון מימרן, שמעון מימרן, בת חן סבג

 

משך ההצגה: 60 דקות

 

 

 

 

 

 

 

הגדל
עבור לתוכן העמוד