פסטיבל טקטוניקס

 

פסטיבל אולטרסאונד גאה להציג:

טקטוניקס

23-26.11.2016

תיאטרון תמונע בשיתוף התיבה ולבונטין 7

 

לאחר שנחל הצלחה גדולה בעולם, פסטיבל טקטוניקס מתקיים בפעם הרביעית בתל אביב-יפו ומתבסס בחללים השונים של תיאטרון תמונע. הפסטיבל נאצר על ידי אילן וולקוב בערים שונות בעולם וביסס את מעמדו כפסטיבל מוסיקה מוביל חדשה, ניסיונית ומאולתרת שהתקיים בחסות התזמורת הסקוטית של ה-BBC בגלזגו, בפסטיבל אדלייד לאמנות באוסטרליה, ברקייקיאוויק עם התזמורת הסימפונית של איסלנד, באוסלו, באתנוה ובניו יורק.

פסטיבל טקטוניקס השנה יתקיים לאורך ארבעה ימים בתיאטרון תמונע, בתיבה ובכנסית עמנואל אשר ביפו. הפסטיבל מציג סגנונות שונים של מוסיקה חדשה: ממוסיקה מולחנת וכלים אקוסטיים דרך אלתור, רוק, מוסיקת מועדונים מפורקת וז׳אנרים שונים. ההתמקדות תהיה שוב בסצנה הישראלית ובשיתופי פעולה חדשים בין מוסיקאים מרחבי העולם ונגנים מקומיים.

Klaus Lang | Neil Leonard | LoVid | Alwynne Pritchard | Malox Michalis Moschoutis | אופיר אילזצקי | דגנית אליקים | אייל ביטון רונלד בורסון | יעל ברולסקי | יאיר גלוטמן KETEV | מאיה דוניץ | תומר דמסקי | אמנון וולמן | טיבול ויויאני | דן ויינשטיין | ערן זקס ארי טפרברג | דניאל מאיר | אנסמבל מיתר ותדרים | ארין מייסקי מרקו מילבסקי | אנסמבל מוסיקה נובה | הדס פארי | איוונה קיס | אורי קצנשטיין | winter family | תזמורת החריקות בג׳סי כהן: חולון | אייל תלמודי | אסף תלמודי

ניהול אמנותי: אילן וולקוב | ניהול הפקה: נעם אלון

האירועים יתקיימו בתיאטרון תמונע, כנסיית עמנואל, התיבה ולבונטין 7

 

השנה בפסטיבל נארח בביקור ראשון בישראל את המלחין האוסטרי קלאוס לאג שהשתתף מספר פעמים בפסטיבלי טקטוניקס שונים בעולם. הוא יופיע כנגן פעמיים - בכנסיית עמנואל בעוגב ובתמונע על הרמוניום. כמו כן אנסמבל תדרים ויעל ברולסקי יבצעו יצירות שלו. לאנג נחשב לאחד המלחינים הארופאים החשובים כיום והשפעתו גדולה גם כמורה, הוא מצליח לשלב בין האוונגרד האירופי הנסיוני עם השפעות ברורות ממורטון פלדמן וג׳ון קייג׳ האמריקאים. הופעות סולו העוגב שלו עוצמתיות ומלאות ניגודים קיצוניים ומפתיעים-חוויה חד פעמית.

אלווין פריצ׳רד, מלחינה וזמרת בריטית המתגוררת בנורווגיה תופיע גם היא פעמיים- ביצירות לקול ובשיתוף פעולה ראשון עם תזמורת החריקות, תזמורת קהילתית של לא נגנים מג׳סי כהן, חולון. פריצ׳רד תבצע יצירות של הלמוט אורינג, ג׳ון קייג׳ וינקו גלובוקר וגם כמה יצירות חדשות שלה. LoVid - דואו מולטימדיה מניו יורק יופיע בטקטוניקס עם עבודת וידאו וסאונד חדשה. טלי הינקיס וקייל לפידוס עובדים כצוות מאז שנת 2000 ומתמקדים בטכנולוגיות דיגיטליות ואנלוגיות שונות. שילוב פרוע של חדש וישן.

יאיר אלעזר גלוטמן (KETEV), מופיע בפסטיבלים רבים באירופה והוציא כמה וכמה תקליטים מצליחים בחו״ל. אנו נרגשים לארח את הופעתו בתל אביב בהופעת סולו של טכנו ומוסיקה אבסטרקטית חיים זה לצד זה.

מיכליס מוסקוטיס, גיטריסט, מלחין ואוצר ייתן הופעות סולו גיטרה שבה הוא חוקר את הכלי ומוביל אותו למקומות חדשים ורחוקים.

אנסמבל מוסיקה נובה מציגים פורטרט של המלחינה האמריקאית לואיס וירק, שלוש יצירות מהפנטות וקסומות. אנסמבל מיתר עם אנסמבל תדרים יבצעו שלוש יצירות של המלחין הגרמני המרתק הלמוט לכנמן.

השנה נתרכז בעבודות ישראליות חדשות שהוזמנו במיוחד לפסטיבל: יצירות סולו, הרכבים ובכורות רבות. אמנון וולמן יבצע יחד עם ניל לאונרד, אחד הסקסופוניסטים המובילים מארצות הברית יצירה חדשה הנקראת רכבי בטחון בלבד, יצירה המתבססת על שני שירים של המשורר האמריקאי ג׳ון אשברי. ווינטר פאמילי - דואו מצרפת וישראל - יציגו את ״אחים!״ - מופע לקולות, קלידים ועוגב בכנסיית עמנואל המתנהל כמיסה חילונית. בתיאטרון תמונע יוצג Maneki Neko, מיצג סאונד של תומר דמסקי, מרקו מילבסקי ואייל ביטון הקרוי על שם חתול המזל היפני. ארי טפרברג, יוצר תיאטרון פרפורמר ובמאי אופרה יציג את ״רמקול״, עבודת סולו חדשה שבה הוא חוקר סאונד וחלל. כמו כן יבוצעו יצירות חדשות של איוונה קיס, מלחינה קרואטית המתגוררת בישראל, דגנית אליקים, הדס פארי, רונלד בורסן, אסף תלמודי ורבים אחרים. Malox של אייל תלמודי ורועי חן מצליח לערבב בין ביט גלובלי, פסיכאדליה טרנסידנטאלית ופופ אוונגרד וייתן סיום הולם לארבעת הימים העשירים של פסטיבלטקטוניקס 2016.

 

50 ש"ח ליום הופעות בתמונע, התיבה ובכנסית עמנואל, 80 ש"ח בלבונטין 7, 150 ש"ח כניסה לכל הפסטיבל (פרט ללבונטין 7)

 

תיאטרון תמונע

25.11 יום שישי 19:30

שונצינו 8 תל אביב, 03-5611211

50

 

   Maneki Nek O)))

מופע משך של תומר דמסקי, מרקו מילבסקי ואייל ביטון


אנסמבל מיתר ותדרים מבצעים הלמוט לכנמן וקלאוס לאנג

 

מיכליס מוסקוטיס (יוון) בסולו גיטרה

 

ארי טפרברג - רמקול - מופע סולו

 

קלאוס לאנג מבצע קלאוס לאנג (הרמוניום)

 

KETEV יאיר גלוטמן (ברלין) - סולו אלקטרוני

 

אסף תלמודי עם מנוחה ביקונט (פולין) - בוץ 2016 (בכורה)


 

 

תומר דמסקי, מרקו מילבסקי ואייל ביטון

Maneki Nek O)))
מופע משך

 

תומר דמסקי אייל ביטון

 צילום: אייל ביטון

 

אנסמבל מיתר  ותדרים

 

הלמוט לכנמן - Guero  סולו לפסנתר

קלאוס לאנג - Die drei Felder im Schnee und die scharlachrote Sonne  לפסנתר סולו

הלמוט לכנמן - temA  לחליל, קול וצ׳לו

הלמוט לכנמן - Trio Fluido  לקלרינט, ויולה וכלי הקשה

 

שלוש יצירות של המלחין הגרמני פורץ הדרך הלמוט לכנמן בביצוע נדיר בישראל. לכנמן הוא אחד המלחינים החשובים והמשפיעים ביותר מסוף שנות השישים.הוא המציא שפה שלמה ושימוש חדשני בכלים ובקולות.

אנסמבל מיתר זכה לשבחים בניו יורק טיימס על ״המצויינות, היציבות והדיוק״ בנגינתם. האנסמבל שמנהלו האומנותי הוא עמית דולברג הוקם בשנת 2004 ומיקם עצמו כאנסמבל הכלי המוביל בישראל בביצוע מוסיקה חדשה קאמרית. תכנית המצטיינים שלהם ״פרוייקט תדרים״ הכוללת נגנים וזמרת, קבוצה של מנצחים ומלחינים נהנית מהכרה ישראלית ובינלאומית ברמה הגבוהה שהם מציגים, במסירות ובקונצרטים ובתוצאות המצויינות על במות הקונצרטים.

 

קול: תום בן ישי | חליל: הגר שחל | קלרינט: יונתן לייבוביץ' | ויולה: משה אהרונוב | צ'לו: סוניה נבות | פסנתר: מריה קיארה גרילי | כלי הקשה: סנטיאגו קושניר, סקא קוטורופו פיטרוטיק

 

http://www.meitar.net

 

אנסמבל מיתר
תמונה: יואל קולינר

 

מיכליס מוסקוטיס (אתונה)

 

מוסקוטיס מוביל את הלייבל היווני Holotype Editions - www.holotype-editions.com

אשר מתמקד במוסיקה נסיונית אקוסטית ואלקטרונית מיוון ואירופה. מוסקוטיס גם אוצר את פסטיבל האודיו ויזואל In mute באתונה. ביוני 2017 הוא אוצר ומארגן יחד עם אילן וולקוב את פסטיבל טקטוניקס אתונה במרכז לתרבות על שם אונסיס. עבודתו של הגיטריסט והמלחין מאתונה, מיכליס מוסקוטיס, מתמקדת בחומריות של הסאונד ובפיזיות של מוסיקה חיה.

 

http://michalismoschoutis.com

 

 

מיכליס

צילום: EratoTzavara

 

 

ארי טפרברג

רמקול

אודַה להלן קלר

 

פרפורמר יחיד, עצום-עיניים, הופך ליצור תגובתי במיוחד לסאונד. כל צליל נצרב בו ומזיז את איברי גופו, או גורם לו להשמיע צליל. הוא לא יכול לפעול מתוך יוזמה - הוא רמקול אנושי עם  output משתנה. צירוף הצלילים האקראי (או המכוון), של העולם ושל האנשים סביבו מנגן עליו ומרקיד אותו.

http://www.ariteperberg.comֿ

פנדורה

 

ari

 צילום: יאיר מיוחס

קלאוס לאנג

סולו הרמוניום ביצירות: the ugly house I / the ugly house V / אלתור

ביקור ראשון בישראל, בתמיכת פורום התרבות של אוסטריה בישראל, של המלחין האוסטרי קלאוס לאנג  שהשתתף כבר כמה פעמים בפסטיבלי טקטוניקס שונים. לאנג נחשב אחד המלחינים הארופאים החשובים כיום והשפעתו גדולה גם כמורה. הוא מצליח לשלב בין האוונגרד האירופי הנסיוני עם השפעות ברורות ממורטון פלדמן וג׳ון קייג׳ האמריקאים. במופע זה, לאנג יבצע בהרמוניום קטעים נבחרים מתוך יצירת הסולו שהלחין - The Ugly House.

 

תרבות אוסטריה

 

 

יאיר גלוטמן KETEV

KETEV הוא פרויקט מאת יאיר אלעזר גלוטמן, אמן סאונד ומלחין המתגורר בברלין.
תחת הפרויקט גלוטמן חוקר את הפוטנציאל של מעברים מבנים וקונטקסטואליים של תהליכי סאונד. הבסיס לדוגמאות שעליהן בנויות יצירותיו מורכב מלופים של קסטות בשילוב עם חומרי ארכיון פרטיים של הקלטות שטח, המשנים כיוון ויוצאים ונכנסים לחילופין מסנכרון, ומרחפים מעל אטמוספירת סאונד עמוקה.

הקומפוזיציות של גלוטמן הן תוצאה של שכבות ממרקמים מופשטים, מבנים קצביים בתזוזה, ותצורות מובנות. בשפה המוסיקלית של
KETEV, טכנו ומוסיקה אבסטרקית חיים זה לצד זה ויוצרים מרחבים חדשים לחוויות קוליות.

מעבר לעבודתו תחת השם
KETEV, גלוטמן עובד בתור אמן סאונד ומפתח מיצבי סאונד, ובנוסף יוצר מוסיקה אלקטרו-אקוסטית תחת שמו. יצירותיו יצאו לאור במסגרת פרויקטים ומדיומים שונים, ומוצגים בהקשרים של מוסיקה קלאסית וטכנו, אמנות, מיצב ועוד. כמו כן עבודתו נעה בין חללים ודרכי תצוגה דיגיטליים ואנלוגיים וכך מתנסה עם המחזוריות והוריאציות שכל אחד מהם מציעים.

 

https://soundcloud.com/ketev

 

yair

צילום: אנדרו אונופרנקו

 

אסף תלמודי

בוץ 2016
יצירה לזמרת, כלי הקשה אקורדיון ומחשב

מנוחה ביקונט (נולדה בפולין, 1986) זמרת, חוקרת ואספנית של שירי עם בפולין, בילורוסיה ואוקראינה.
אסף תלמודי (נולד בישראל, 1976) מפיק מוסיקלי, מלחין ונגן אקורדיון.
יחד הם ינגנו שירי עם מאיזורי הביצות של אוקראינה מפורקים פירוק ספקטרלי קוואדרופוני בזמן אמת
.

כלי הקשה ושירה: מנוחה ביקונט | אקורדיון ותכנות: אסף תלמודי

 

 

תיאטרון תמונע

26.11 יום שבת 17:00

שונצינו 8 תל אביב 03-5611211

50

 

   Maneki Nek O)))

מופע משך של תומר דמסקי, מרקו מילבסקי ואייל ביטון

 

אנסמבל מוסיקה נובה

פורטרט למלחינה האמריקנית לואיס וירק

 

איוונה קיס (קרואטיה/ישראל) - Homesickness

עם טיבול ויויאני (חליליות)

 

אלווין פריצ׳רד עם תזמורת החריקות, ג׳סי כהן,חולון

מבצעים ארבע מיצירותיה

 

אורי קצנשטיין, דניאל מאיר ואופיר אילזצקי טריו

 

דגנית אליקים, רונלד בורסן והדס פארי - שיעור בגיפור

 

(USA)  דואו אודיאו ויזואלי Tensor Action - Lovid

 

Malox

 

 

 

תומר דמסקי, מרקו מילבסקי ואייל ביטון

Maneki Nek O)))
מופע משך

 

 

אנסמבל מוסיקה נובה בפורטרט למלחינה האמריקנית לואיס וירק

 

מוסיקה נובה מציגה פורטרט של המלחינה האמריקנית לואיס וירק עם שלוש יצירות מרכזיות שלה, המציגות עולם סאונד עשיר ומורכב. במשך שנות ה-80 וה-90 עסקה המלחינה ב"קומפוזיציה אקספוננטית" בה אלמנטים שונים כמו זמן, הרמוניה, מבנה ריתמי ומרקמי, דחיסות צלילית וכו, מנוהלים מתמטית על ידי משתנים אקספוננטים: " אלה אינם משתנים אבסטרקטיים אלא רעיונות המבוססים על הדחף הרגשי הנובע מן הצלילים ומן היצירה כמכלול."  (לואיס וירק)

גו (חמש ביפנית) גיטרסׁ ׁGO GUITARS  לחמש גיטרות וסימום (SIMOOM - רוח חמה בערבית) לשמונה צ'לי יבוצעו בגרסאות סולניות בשילוב הקלטות מקוריות של הסולנים. ביצירות הללו המלחינה כמו מרכיבה כלי נגינה חדשים מהמצלול הכולל של כל הרכב. צורות הסאונד משתנות בהדרגתיות ועמן המרקמים הצליליים עד לשיא מסכם. לעומת זאת  RED SHIFT (הסחה לאדום) שכתובה לצ'לו, גיטרה חשמלית, כלי הקשה וסינתיסייזר YAMAHA TX81Z, היא יצירה הלוקחת השראה מהדרך בה אסטרונומים ופיזיקאים מודדים תנועה ומרחק של גופים שמיימיים: קווים ודפוסים אופיניים לאלמנטים שונים בכוכב נמדדים בספקטרומטר ומוסתים לעבר הגבול האדום או הכחול של הספקטרום בהתאם למצבו ביחס אלינו.  "כשכתבתי את היצירה הייתה לי תחושה של מסה גדולה ותנועהת מרחוק כמו כוכב שביט. בהתחלה זה נדמה כאילו זה מתקדם לאט, אך זה החל להאיץ בהדרגתיות עד שבמהירות עצומה הרגשתי שזה עף לעברנו ודרכנו ובחזרה לשמיים."


דן וינשטיין
- צ'לו | דניס סובולוב - גיטרה חשמלית | אסף שתיל - סינתיסייזר וניצוח | דניאל סולומונוב - כלי הקשה | סאונד: רונלד בורסן

 

 

nova

 

http://www.musicanova.co.il/about-hebrew.html

 

 

איוונה קיס

Homesickness

 

יצירה חדשה העולה בבכורה בפסטיבל טקטוניקס של איוונה קיס, מלחינה קרואטית המגוררת בישראל בשנים האחרונות. במסגרת הפסטיבל היא תופיע עם שירים המבוססים על טקסטים מבוסניה/קרואטיה/סרביה, הלקוחים ממצבות מהמאה ה-14 וה-15 ושירת  תחילת המאה ה-20.

 

כל שיר מייצג דמות אחת:

  1. אסטה - ילדה שמתה ב1422 והשאירה את הסיפור שלה חקוק על מצבתה.
  2. גאליג׳וט - ענק בעל מאה זרועות נתפס ונכבל בשלשלאות הסיפון
  3. פראטן - בנו של ראדין - כתב את הסיפור על מצבת אביו בשנת 1317

 

שתיים מהדמויות האלה הן דמויות היסטוריות (אסטה ופראטן) ואחת היא פיקטיבית (גאליג׳וט), למרות שבלבה של הסופרת הן כולן נשמות חיות ובועטות.

 

קיס למדה בקונסרבטוריון המלכותי בדן האג, הולנד ועבדה עם אנסמבלים ונגנים מובילים בהולנד, קרואטיה, אוסטריה ועוד.

 

קול: איוונה קיס | חליליות: טיבול ויויאני

 

 

אלווין פריצ׳רד ותזמורת החריקות, ג׳סי כהן, חולון

Vitality Forms

 

Vitality Forms 2 -  אלווין פריצ׳רד ותזמורת החריקות

אלווין פריצ׳רד -  Vitality Forms 5

אלווין פריצ׳רד - Anti Internet Pieceֿ

אלווין פריצ׳רד - Vitality Forms 6

 

לאחר קריאה של הספר Forms of Vitality של הפסיכולוג דניאל סטרן, הסדרה Vitality Forms של אלווין פריצ'רד חוקרת את מערכת היחסים בין הגוף לקול של הפרפורמרית וכיצד היא יכולה להבנות מחדש כדי להמחיש שינויים רגשיים ושינויים פסיכולוגיים.

 

“...playful, sinister and altogether riveting.” – The Telegraph

 

 

תזמורת החריקות היא מושג שטבע המלחין האנגלי קורניליוס קרדיו בשנות השישים ששימש כבסיס לסדנה בקהילה. הרעיון הוא שכל אישה ואיש שמעוניינים לנגן אכן יכולים לעשות זאת, ולהיות שותפים ביצירת יצירה מוסיקלית בעלת משמעות עבורם. הדגש היה על חווית המבצעים בתהליך היצירה ובביצועה ולא על התוצר הסופי.

תהליך העבודה עם ה"לא נגנים" החל מהפקת צלילים מחומרים מוכרים - במפגש הראשון נגנו המשתתפים על מצית, צרור מפתחות, ברכיים, צלחת מתכת, ושריקות. בהמשך הסדנה עסקו המשתתפים בסידור הצלילים בזמן ובניית מערך גרפי לרישום היצירה המוסיקלית.

 

תזמורת החריקות: דורית פינטו, ציפורה (ציפי) דבח, שושנה (שוש) צ׳ארכי, דינה מנחם, רות (רותי) לוי, עדה רחמים, לאה פוני, ג׳וליה ואטורי אלמוג, דובה לבנון, תום סולוביצ׳יק, אמנון וולמן

 

 

http://www.alwynnepritchard.co.uk

 

 

 

אורי קצנשטיין, דניאל מאיר ואופיר אילזצקי

קצנשטיין, מאיר ואילזצקי נפגשו בפעם הראשונה במאי 2016 במסגרת פרויקט המחקר של אילזצקי ברדיו חאלאס - "ישראל הנסיונית", בו התארח קצנשטיין. המפגש, המוסיקה שנוצרה בו, וההתאמה המידית בין המשתתפים כמעט ובקשה המשכיות. בהתאם, ביולי 2016 במסגרת חגיגות העשור ללבונטין 7, השלישיה נפגשה שוב והפעם, ביזמתו של מאיר, נוסף מיקוד אמנותי חדש: שימוש אך ורק בציוד אנאלוגי מזערי! ההופעה בפסטיבל טקטוניקס מרחיבה את היריעה וכוללת גם כלים אקוסטים, וטקסטים אך הבסיס ה(כמעט) אנאלוגי של ההרכב נשמר. ההרכב יציג חומרים מקוריים אשר נוצרו דרך תהליכי אילתור בחודשים האחרונים.

 

http://urikatzenstein.com

http://www.danielmeir.com

http://www.ophirilzetzki.com

 

 

 

דגנית אליקים, רונלד בורסן והדס פארי

שיעור בגיפור

 

פארי, בורסן ואליקים הם מלחינים המתמחים במוסיקה אלקטרונית. יצירותיהם השונות כוללות נגינה חיה על אלקטרוניקה, אינסטלציות סאונד, הלחנה באמצעות אלגוריתמים ועוד מגוון עבודות המשלבות את חוד החנית של החידושים האלקטרוניים לתוך יצירה אמנותית. בעוד שיתופי הפעולה בין בורסן לאליקים החלו לפני למעלה מעשור בהולנד, פארי הצטרפה אליהם עם חזרתה לישראל ומאז הן פועלות כקבוצה מלחינה ומבצעת החוקרת את הגבולות בין הוירטואלי לממשי.

 

http://www.misscomposed.com

https://soundcloud.com/hadas-peery

http://www.ronaldboersen.com

  

 

 

LoVid

Tensor Action

 

LoVid מתאפיינים במופעי אודיו ויז׳ואל הנרקמים על הבמה בזמן אמת. המופעים שובים את הצופים והופכים לו את הקרביים עם צבעים עזים, הדפסים ומקצבים. המופע מבוצע עם כלים מקוריים, שנוצרו על ידי LoVid, בשילוב של הנדסה אלקטרונית DIY עם טקסטיל, פיסול ותחפושות.
Tensor Action מתמקדת במתח בין גוף הפרפורמר, הכלי וחלל המופע - כהרחבתו של הגוף האנושי.

 

משתתפים: טלי היקינס וקייל לפידוס

 

העבודה נוצרה כחלק מהפרויקט המתמשך Reaction Bubble
בתמיכת
Real Art Ways ו The Robert Rauschenberg Foundation

 

 

http://lovid.org/

https://vimeo.com/lovidonvimeo

 

 

Malox

 

דואו תופים סקסופון אוונגרדי אנרגטי מבית היוצר של אייל תלמודי (bbb) ורועי חן. ההרכב קיים משנת 2008 ושחרר עד כה  שלושה אלבומים- One Day- אשר הוקלט נערך ומוקסס ביום אחד בניו יורק ו-Polka For Punks אשר הוקלט ועובד ע״י תמיר מוסקט, אשר נעים על הקו הפרוע שבין פולקה צוענית משוגעת ג׳אז חופשי וקלייזמר פסיכדלי. האלבום האחרון שיצא השנה Gaza Trip.
מאלוקס הופיעו בשבע השנים האחרונות באין סוף פסטיבלים ואירועים בעולם וכבשו לחלוטין כל במה מקומית. לאחרונה הפיק ההרכב אלבום מופת בשיתוף פעולה עם ריגוייסר מיס רד ואמנים נוספים - Saved My Eyes From Tears. ההרכב משתף פעולה  עם אמנים מקומיים בהם נכללים - תומר יוסף, אורי כינורות, ריגוייסר, קרן דן, אקו, שי צברי, אסף תלמודי, מאיה דוניץ, עוזי רמירז ועוד רבים וטובים.

 

malox

צילום: גאיה ס. טרטל

 

malox

https://malox.bandcamp.com

 

התיבה

23.11 יום רביעי 20:30

שד' ירושלים 19 יפו - חצרות יפו, לכרטיסים: 03-6822403

50

 

אמנון וולמן - רכבי בטחון בלבד (בכורה) עם הסקסופוניסט ניל לאונרד (ארה״ב)

 

אלווין פריצ׳רד (בריטניה) מבצעת ג׳ון קייג׳, הלמוט אורינג, וינקו גלובוקר וגווין פריצ׳רד

 

יעל ברולסקי מאלתרת ומבצעת קלאוס לאנג

 

ערן זקס - Across Systems (בכורה) עם יואב ביירך (קונטרבס)

 

 

אמנון וולמן

רכבי בטחון בלבד

יצירה לסקסופון (ניל לאונרד), לפטופ וארבעה רמקולים

 

יצירה חדשה שנכתבה במיוחד לסקסופוניסט הניו יורקי ניל לאונרד שעושה שימוש ביכולות האילתור והשימוש בטכנולוגיה המיוחדות לו. היצירה מציגה שני שירים של ג׳ון אשברי: ״איש של מילים״ ו ״פחד ממוות.״

 

http://www.amnonwolman.org

https://soundcloud.com/amnon-wolman

 

 

אלווין פריצ׳רד (UK/Norway)

Songs of Disorder

כלבים, אלים ואריות

 

הלמוט אורינג ותורסטן אוטרסברג - LostDog  לקול וטייפ.

ג'ון קייג' - Aria לקול

גווין פריצ'רד - ?Whats It All About  לקול

וינקו גלובוקר - Metamorphosis  לקול

 

היצירות של הלמוט אורינג ותורסטן אוטרסברג, גווין פריצ'רד ווינקו גלובוקר המוצגות במסגרת הפסטיבל נכתבו במיוחד עבור אלווין פריצ'רד כחלק מסדרה מתמשכת של פרפורמנס מוסיקלי שהיא הזמינה לפרוייקט "כלבים/אלים", סדרה החוקרת כלבים ואלים והיחסים שלהם לאדם. הכלביות באדם והאנושיות בכלבים: כלב עייף, ימי כלב, שנות כלב, וחיי כלב: ההערצה של האנוש לכלבים, והשימוש במילה כלב כקללה, הכלב כתחליף לאדם, לאל.

חמלה, פחד, אמפתיה, בדידות, הסגר, אינטיליגנציה, אינסטינקטים ואהבה. "בשבילי, כל יצירה היא סוג של מחול אליפסי, פרפורמנס של טקסים. תפקידי כשמאנית, כאלכימאית, כאמנית קול, כדיווה וככלבה הן ריטואלים בהשתעבדות לאלוהים ולשדים רבים שהאדם יצר מתוך דימיונו״.  

“...a delivery between that of a rock-music diva and a verbal and physical contortionist...”

– ALL ABOUT JAZZ – NEW YORK

http://www.alwynnepritchard.co.uk

 

 

יעל ברולסקי

יעל ברולסקי, כנרת המופיעה בקביעות בקונצרטים קאמריים בישראל ואירופה וחברה באנסמבל המאה ה-21 למוסיקה עכשווית. היא תבצע שני קטעים, האחד יצירתו של קלאוס לאנג ״ die ränder der welt״ משנת 2005

ואילו השני יהיה קטע אימפרובזציה עם סינתיסייזר משנות השבעים- EMS.

https://yaelbarolsky.bandcamp.com/releases

 

 

ערן זקס

Across Systems

יצירה לקונטרבס, אלקטרוניקה ומספר מערכות פיזור סאונד בטכניקות שונות

התופעה הצלילית הפשוטה ביותר – תו בודד – מכילה עולם ומלואו של אפשרויות מוסיקלית, שהיה ידוע בעת העתיקה אך נזנח בהדרגה על ידי המוסיקה המערבית, בתהליך שנמשך מאות שנים. היצירה מבוססת על מחקריהם של המלחין והמבצע, ביחד ובנפרד, המתחקים אחר הידע הנסתר הזה. זהו תהליך ארוך, שהחל בשיחות לפני מספר שנים והתגלגל לכדי עבודת דוקטורט וגילוי של שפה מוסיקלית חדשה, שמאפשרת את מה שהמוסיקה המערבית אינה יכולה: להביע את נימיו הדקים של כל צליל וצליל ולבטא את האנרגיה האצורה בו. זה מסעיר, ואוזן שהתוודעה לעולם זה של מערכת הצלילים הטבעית תתקשה לשוב ולהסתפק בצלילים המוכרים.

המחקר מגלה עובדה מרחיקת לכת: זהו ידע נפיץ, שלאורך עידנים מהווה שדה של מאבקי שליטה על גורל המין האנושי ממש. בין התובנה שמקור הידע בתכונות הטבעיות של הרטט עצמו לבין הניסיון עתיק היומין להבין את ההשלכות של גילוי זה נפרש סבך מורכב של הקשרים החורגים בהרבה משאלות על מוסיקה – בין פיזיקה למיסטיקה לפילוסופיה לאסטרונומיה לפוליטיקה.

היצירה שואבת מתוצאות המחקר הזה, על הגוונים של מערכת הצלילים הטבעית ועל ההקשרים ההיסטוריים-תרבותיים שלהם, והוא מנחה הן את התפקיד של הקונטרבס והן את התפקיד האלקטרוני, משנולד מעיצוב ממוחשב של ההתנהגות הספקטרלית של הסאונד. השילוב בין הצליל האקוסטי של הקונטרבס לבין הגברה חשמלית של הקונטרבס לבין צלילים אלקטרוניים בורא יקום אנרגטי, עשיר בגוונים ובבני גוונים, מרובה אפשרויות מופרכות יותר או פחות, שבו תופעות מתגבשות, מתלכדות וקורסות אל עצמן.

המערכת הטבעית אחראי למרכיב נוסף של ביצירה: צלילים שנוצרים "באוויר עצמו". התנודות המדויקות של גלי הקול באוויר יוצרות אלמנטים חדשים של התנהגות מוסיקלית (המכונים Difference Tones), שמקורם אינו בכלי האקוסטי ולא בצלילים האלקטרוניים, אלא ביחסי התדרים בחלל.

אופן ההשמעה של הצלילים האלקטרוניים –שימוש במספר טכנולוגיות שונות לפיזור הסאונד בחלל (ובהן טכנולוגיות מתקדמות שפותחו לשם יצירת סאונד תלת מימדי, בדומה לטכנולוגית VR/מציאות מדומה), פותח רובד נוסף: החדר עצמו, כלומר תכונותיו הפיזיות והאקוסטיות של החלל עצמו, משתתף ביצירה ונעשה חלק מהותי מהמהלך המוסיקלי של היצירה, שבסיכומו של דבר רותמת את כל הסבך המורכב הזה כדי לנסות ולהתמודד עם שאלה קשה על אי-האפשרות של המדיום הצלילי לעסוק באופן ביקורתי בתוכן פוליטי כואב.

היצירה מוקדשת לטוני קונרד, שהלך השנה לעולמו.

מלחין: ערן זקס | קונטרבס: יואב ביירך

https://eransachs.wordpress.com/

 

כנסיית עמנואל

24.11 יום חמישי 21:30

בר הופמן 15, תל אביב (הזמנת כרטיסים מראש דרך תיאטרון תמונע, 03-5611211)
רכישת כרטיסים במקום במזומן בלבד

50

 

Winter Family & Friendsֿ (צרפת-ישראל) - !Brothers

 

דן וינשטיין (צ׳לו) וארין מייסקי (עוגב) מבצעים ג׳ון קייג׳

 

קלאוס לאנג (אוסטריה)  - marias mantel ועוד בסולו עוגב

 

 

 

Winter Family & Friends

Brothers !

 

אחים! הוא מעיין פרפורמאנס או קונצרט שמתנהל כמיסה חילונית.המופע משתמש בקודים ובצורה של המיסה הקטולית (הן מבחינה טכנית והן ויזואלית) ומעביר טקסטים ושירה ועושה הקשרים בין סיפורי התורה והברית החדשה עם מה שקורה סביבנו.

 

״קולה הנמוך משתק את הקהל. המילים זורמות ממנה בשצף אדיר או ברוגע כמו פלג מים דק. היא מדקלמת, מספרת, מזמרת, לוחשת, מרוממת, קורנת. הקינה שלה טעונה בעצב וחמלה אינסופיים כאילו הייתה קיימת מאז שחר הימים, היא מספרת אלגוריות תנכיות, סיפורי נדודים, מעשיות על אחים-אויבים, על קנאה, צלקות החיים, על כאב וסבל. וגם על אהבה. היא מדברת על מלחמה, על הילדים שנופלים קורבן, מחקה את רעש הפגזים שמתפוצצים. קולה האבל נשזר בהרמוניה אל תוך צליליהם הנשנים בעיקשות של העוגב וההרמוניום. ה"מיסה" מסתיימת בקריאה לשמיים; בשירתו השואגת של העוגב הגדול ובצעקה: "אנחנו .החיים!" אנו יוצאים ממנה חסידים חדורי אמונה בוינטר פמילי.״     מארי לכנר - Liberation

 

בהשתתפות: קסאבייה קלן, רות רוזנטל, זוהר שפיר, אלכס דרול ואדם שפלן

 

http://www.winterfamily.info

 

 

דן וינשטיין וארין מייסקי

ג’ון קייג’ - שש מלודיות לצ’לו ועוגב

היצירה "שש מלודיות לכינור וכלי מקלדת" נכתבה בשנת 1950 והיא יצירה נוספת מתוך עבודותיו של קייג' העוסקות בקווים מלודיים ללא ליווי הרמוני. זוהי יצירה אווירתית ולכאורה פשוטה, כמעט סקיצה לעבודה רחבה יותר, והיא משתמשת במנעד מצומצם מאוד של צליליים ומרקמים המורכבים על מבנה רתמי מוחלט מראש. הנגן מתבקש לנגן באופן לא-אקספרסיבי ובמינימום משקל על הקשת. היצירה עובדה בשנת 2016 לצ'לו ומקלדת ע"י דן וינשטיין.

 

http://www.weinsteindan.com

 

 

קלאוס לאנג (אוסטריה)

סולו עוגב

אלתור ו-marias mantel

 

ביקור ראשון בישראל, בתמיכת פורום התרבות של אוסטריה בישראל, של המלחין האוסטרי קלאוס לאנג  שהשתתף כבר כמה פעמים בפסטיבלי טקטוניקס שונים. הוא יופיע כנגן פעמיים - בכנסיית עמנועל בעוגב ובתמונע על הרמוניום. כמו כן אנסמבל תדרים ויעל ברולסקי יבצעו יצירות שלו. לאנג נחשב אחד המלחינים הארופאים החשובים כיום והשפעתו גדולה גם כמורה. הוא מצליח לשלב בין האוונגרד האירופי הנסיוני עם השפעות ברורות ממורטון פלדמן וג׳ון קייג׳ האמריקאים. הופעות הסולו עוגב שלו עוצמתיות ומלאות ניגודים קיצוניים ומפתיעים-חוויה חד פעמית.

 

המופע בתמיכת פורום התרבות של אוסטריה בישראל.

 

http://klang.mur.at

 

תרבות אוסטריה

 

24.11 יום חמישי 21:30

לבונטין 7, תל אביב, לרכישת כרטיסים: 03-5605084

80

 

Echo&Tito

 

The BUG (UK) “Acid Ragga” ft .Miss Red

 

25.11 יום שישי 21:30

לבונטין 7, תל אביב, לרכישת כרטיסים: 03-5605084

80 ש״ח

 

Adi Ulmansky

 

The BUG “Black Wax Attack” DJ set ft .Miss Red

 

 

The BUG “Acid Ragga” ft .Miss Red

 

מופע פותח Echo & Tito

 

The Bug מפיק מוסיקה כבר משנות ה-90 ובמרוצת השנים הפך לשם דבר בבריטניה, כשבין מעריציו נכללים תום יורק, טרנט רזנור, אייפקס טווין ופור-טט. הוא פעל תחת הרבה שמות שונים, המוכרים שבהם: King Midas Sound, Techno Animal (עם ג'סטין ברודריק),GOD (גם עם ג'סטין ברודריק)Pressure, Ladybug ועוד ועוד. בין הרמיקסים הרשמיים שהוציא תמצאו גרסאות לשירים של גרייס ג'ונס, תום יורק, פריימל סקרים וביסטי בויז ועוד רבים וטובים.

 

כיום, כמעט עשר שנים אחרי הסט המרעיד ובשנה העשירית לפעילות המועדון, The Bug חוזר לישראל לשני מופעים עם שחקנית החיזוק המקומית Miss Red (שרון שטרן). בביקורו ב-2011 הזמרת עלתה לבמה ללא תכנון מראש באמצע סט תקלוט שלו, ומאז נוצר קשר עמוק בין השניים –The Bug לקח את Miss Red תחת חסותו, כלל אותה באלבומים שהוציא מאז (Acid Ragga ו-Filthy), והפיק את הסינגל הראשון שלה, "DissMi Army". עד היום השניים עובדים צמוד ומופיעים יחד ברחבי העולם – וכעת הם יגיעו יחד לראשונה לתל אביב.

 

http://ninjatune.net/artist/the-bug

http://www.miss-red.com  

 


The Bug "Black Wax Attack" DJ set ft. Miss Red

 

http://ninjatune.net/artist/the-bug

http://www.miss-red.com

פסטיבל טקטוניקס
25/11 בתמונע
26/11 בתמונע
התיבה
כנסיית עמנואל
לבונטין 7
עבור לתוכן העמוד