המוזות הרועמות של שייקספיר

אסופה של שבעה סרטים קצרים, של יוצרים ויוצרות בריטיים, צעירים וצעירות, החוקרים וחוקרות את השפעותיו של יצירתו של שייקספיר

 

האחיות הנסתרות של שייקספיר

 שני סרטים קצרים שנוצרו על ידי יוצרות קולנוע העוסקות בתמות פמיניסטיות מודחקות בעבודתו של המחזאי והבימאי.

 

מרינה ואדריאן

סרטה של לוסי קמבל בהשראת המחזה "פריקלס, נסיך צור"

הסרט עוסק בסיפור האהבה של מרינה ואדריאן המתחזות לדייגות ומוצאות עבודה על ספינת דיג. הרחק בלב ים סערה טרגית מתרחשת. בעיצומה של הסערה חסרת הרחמים, הדייגים מתעקשים להעניק קורבן כדי לפייס את זעמו של הים.

 

מוזרות

סרטה של נאט יורסטמה בהשראת המחזה "מקבת'"

שלוש אחיות – מגריט, אלסב ומרופה – נאבקות בעוני ובשמועות שהן מכשפות רק בגלל שהן קצת "מוזרות". באמצעות טרגדיה של טעויות, רצח ומלחמה, המדוכאות סוף סוף מצליחות להילחם בחזרה!

 

שייקספיר הקפוא

חמישה סרטי אנימציה אקספרימנטליים קצרים

 

צוואר צוואר

סרטו של שון קלרק בהשראת המחזה "אותלו"

הזוגית החושניות והסוריאליסטית העוטפת את אותלו ודסדמונה במיטת נישואיהם מופרעת על ידי צלצול טלפון מנדנד. כמעט כמו שהטלפון שופך רעל לתוך מוחו של אותלו והופך אותו לסכנה הרסנית לדסדמונה. צוואר צוואר הוא סרט אנימציה דיגיטלית המשולב עם שוטים ריאליסטים. הדמויות המצוירות נמשכות למיטת הכלולות המאושרת, בה הזמן כמו נשכח, עד שהעולם החיצון קוטע את  שמחת האוהבים.

 

אופליה 0.2

סרטה של שרון ליו בהשראת המחזה "המלט"

בהשראת ציור של ג'ון אוורט מיליי, אופליה נשלחת אל העתיד של 2016. הצופה חווה את מה שהיא רואה ונוגעת בו ברגעים האחרונים של חייה.

 

אהבה באידיאלים

סרטה של קים נוך בהשראת המחזה "חלום ליל קיץ"

סרט אנימציה קצר זה בוחן את יחסי אהבה ההזויים בין טיטאניה לתחת. הסרט מתמקד בשינוי ובטרנספורמציה צורנית  של שתי הדמויות בשעת הגשמת האהבה ההזויה והמטורפת. קווי אנימציה משורטטים, חלקי גוף ושברי בשר מצטלבים יחד לתוך אקט-אהבה בביצוע החמור והאישה.

 

הרשי לי לא להיות משוגע

סרטה של מגנה ביסניר בהשראת המחזה "המלך ליר"

מובל על ידי הרס העצמי והדחקת המציאות, המלך ליר ניצב מול חיות החושך שלו. הטירוף שלו מוקרן על הנוף העגום והסוער של הביצות בהן הוא נאחז בקורדליה בתו אהובתו המתה. הרשי לי לא להיות משוגע בוחן את הנוף הפנימי חסר האונים והשבור של המלך ליר.

 

חלום בהקיץ

סרטו של פרוק סולימן בהשראת המחזה "מקבת'"

חלום בהקיץ בוחן את ההזיות של ליידי מקבת, וחושף אותן דרך הליכתה הסהרורית מתוך שינה. הסרט חוקר את האשמה והאחריות, ומשחק עם מוטיב ה"ידיים מלאות הדם" וחוסר היכולת של הליידי ל"נקות את הכתם הארור".

המוזות הרועמות של שייקספיר
עבור לתוכן העמוד