מוסיקה

  סיפור על אהבה ומוזה - שירי ואסיליס ציאצניס ומאריקה נינו

  מופעים קרובים:
  11/01/2019שישי13:0085/95 ₪

  פתיחת דלתות: 12:30

  תחילת מופע:   13:00

  רבים רואים בואסיליס ציצאניס (VASILIS TSITSANIS 1915-1984) ככותב השירים החשוב ביותר ביוון, ששיריו מושרים יום –יום, זה יותר מ- 80 שנה. ציצאניס כתב שירים על הזמנים הקשים בזמן הכיבוש הגרמני ומלחמת האזרחים, על מעמד העובדים והעוני, על ההגירה והגלות, ובמיוחד על אהבה. עושר מרהיב של שירים המספרים על תחושות ורגשות של בינו לבינה, מהתאהבות ועד פרידה. בסוף שנות הארבעים הוא פוגש בזמרת מאריקה נינו (MARIKA NINOU 1922-1957) והם מתחילים להופיע כצמד. הקשר ביניהם עוצמתי ורב השראה המביא עמו יצירה מופלאה.

  במופע, שירי אהבה נבחרים של הצמד בביצועים מיוחדים, והוא שוזר את סיפור האהבה המרתק ביניהם.

  חארולה צלפרה (HAROULA TSALPARA) ואתינה לאבירי (ATHENA LABIRI) הן מהזמרות הבולטות  ביותר מהדור הצעיר של המוסיקה היוונית (רבטיקה), המופיעות במועדונים נחשבים, ומשתפות פעולה עם מוסיקאים מהשורה הראשונה כמו יורגוס דאלאראס ואחרים.

  תומר כץ מהמובילים בתחום המוסיקה היוונית בישראל, משתף פעולה עם אומנים רבים מיוון. הופיע בסרט על הזמרת היהודייה היוונייה רוזה אשכנזי, "קנרית מתוקה שלי".

  שירה ואקורדיון:  חארולה צלפרה (HAROULA TSALPARA) // שירה וגיטרה: אתינה לאבירי (ATHENA LABIRI) // שירה בוזוקי: תומר כץ // כתב ומספר: אבי נשרי

  סיפור על אהבה ומוזה - שירי ואסיליס ציאצניס ומאריקה
  לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
  עבור לתוכן העמוד