מוסיקה

  מיכל שפירא בעקבות איימי ווינהאוס

  מופעים קרובים:
  06/06/2019חמישי22:0070/80 ₪ במכירה מוקדמת

  פתיחת דלתות    21:30

  תחילת מופע עד  22:15

  מיכל שפירא  ידועה כאחת הזמרות הכי מעניינות  וצבעוניות בארץ, יכולותיה המשחקיות כבוגרת בית הספר "ניסן נתיב" המשולבות עם יכולותיה הווקאליות, מייצרות פרפורמנס תיטראלי\ קברטי,  איכותי ונועז.

  כבר שנים שמיכל שפירא משתפת פעולה עם מיטב היוצרים בארץ וכן השתתפה בפרויקטים רבים, מגוונים ומעניינים- היא שיתפה פעולה עם נקמת הטרקטור,  הקליטה אלבום עם ההרכב הבין לאומי- אופנהיים, הופיעה כזמרת ליווי של אייל גולן וכן עבדה עם צביקה פיק, בשנת 2011 התפרסמה מיכל שפירא בזכות הדואט המרגש- "מה זה עצוב(רחמים)" אותו בצעה עם בן זוגה דאז אורי סלונים ז"ל. בימים אלו סיימה מיכל את עבודתה על אלבומה הראשון.  הסינגלים מתוך אלבום הבכורה- "אלוהים הוא אישה" ו "אהבה"  "פריז" יצאו בימים אלו והתקבלו בהתלהבות גדולה.

  למעשה שפירא בנתה לעצמה במהלך השנים בסיס של קהל נאמן שמלווה אותה בהופעות ג׳אז ומופעי קברט ובתפקידים שונים בטלוויזיה (לוהקה ללמעלה מ 10 תוכניות טלוויזיה).בנוסף ניתן לראות את מיכל בשנים האחרונות בתאטראות ברחבי הארץ ממשחקה ב"צלילי המוסיקה" ועד בתפקיד מרכזי במחזמר ״עלובי החיים״ בתיאטרון הבימה.

   

  בשנים האחרונות החלה מיכל לבצע שירים של איימי ווינהאוס בהופעותיה, מה שהתחיל כביצועים מיוחדים ומקוריים לשיריה של ווינהאוס שיצאו מתוך אהבה גדולה לאיימי והזדהות עמה, הפך מהר מאוד למופע שלם. מיכל שפירא אף השתתפה במופע ההוקרה שעשו לכבוד איימי ווינהאוס בתיאטרון הבימה.

   

  כאשר הגיעה פניה מבית התפוצות בעקבות תערוכה על איימי ויינהאוס שהגיעה לארץ ונערכה שם, נולדה ההופעה הראשונה ועלתה בדצמבר 2014, ומאז המופע עלה שם עוד 5 פעמים בזמן התערוכה של איימי בעקבות הצלחת המופע הראשון.

   

  האהבה וההזדהות הגדולה שיש למיכל שפירא עם איימי ווינהאוס  הביאו אותה לחקור את הדמות הזו ולגלות את הסיפורים שמאחורי השירים, אותם משתפת מיכל במהלך המופע. כמו כן מבוצעים במופע ביצועים נדירים של שירים פחות מוכרים של איימי ווינהאוס, שנמצאו הודות למחקרה של מיכל.

  מיכל שפירא על המופע:

  "אני מבצעת במופע גם את הלהיטים הגדולים של איימי וגם שירים פחות מוכרים שלה שאני מאוד אוהבת, כמו כן קאברים שהיא הייתה מבצעת, הרבה קלאסיקות ג'אז. היא מאוד אהבה את פרנק סינטרה, היא גדלה איתו בבית כי אבא שלה היה שר סינטרה, וגם אני גדלתי בבית עם סינטרה, כי אבא שלי היה מנגן בפסנתר ואני הייתי שרה איתו. לקראת המופע העמקתי את התחקיר שלי עליה, והתרגשתי לגלות שיש בינינו הרבה קווים משותפים".

  "לקחתי את זה יותר לכיוון הג'אזי, ואני מופיעה עם טריו של בס, קלידים ותופים. גם איימי התחילה בתור זמרת ג'אז בברים, מאוד דומה להתחלה שלי, ולכן הרגשתי שזה גם נותן, מצד אחד, איזו שהיא אינטרפרטציה שלי, ומצד שני זה גם נאמן לאיימי." 

  מיכל שפירא מופיעה בליווי הפסנתרן תמיר ליבוביץ'

  מיכל שפירא שרה ומספרת איימי ווינהאוס
  לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
  עבור לתוכן העמוד