מוסיקה

  מאיר ישראל - נותן ברוק

  מופעים קרובים:
  07/06/2019שישי22:0095 ₪

  פתיחת דלתות       21:30
  תחילת מופע עד     22:15

  המתופף והיוצר מאיר ישראל מגיש את סיפור הרוק הישראלי ואת החוויות האישיות שלו מאחורי השירים הגדולים של מהפכת הרוק בישראל. מופע שירים וסיפורים על השירים של גדולי הרוק הישראלי מכל הזמנים כגון: להקת תמוז, אריק איינשטיין, שמוליק קראוס, יצחק קלפטר ועוד.

  בימי תמוז הפך ישראל מילד הפלא של להקות הקצב לנגן מבוקש מאוד בהקלטות ובהופעות חיות בכל תחומי המוזיקה הישראלית.

   

  בסוף שנות ה-70 הוא ניגן כמעט עם כל הזמרים והלהקות הבולטות בארץ של התקופה: עוזי והסגנונות, גבריאלוב, איינשטיין, חנוך, בן-זאב, ברוזה, רכטר, ליטני, חנן יובל, שלמה יידוב, אסתר ואפרים שמיר, אושיק לוי, גידי גוב, גזוז, מאיר בנאי, אריק רודיך ורבים אחרים. יש אומרים שמאיר ניגן באלפי שירים אבל הוא עצמו כבר הפסיק לספור.

   

  מאיר ישראל, מלווה בצוות נגנים משובחים על הבמה (נגן הבס המיתולוגי מיכה מיכאלי, הגיטריסט והזמר העולה אייל בן המוריה, ויואב זילברשטיין קלידן ההרכב) ומספר באמצעות הקריירה הארוכה שלו את סיפור הרוק הישראלי. את הדרך שעשה הז'אנר הזה מימי האקורדיון והחלילית של הצ'יזבטרון, דרך  להקות הקצב של שנות השישים, דרך אריק איינשטיין ועד לימינו. ישראל, חולק את זיכרונותיו עם הקהל מימי הקלטות השירים שלימים הפכו לנכסי צאן ברזל ברוק הישראלי, וההופעות ברחבי הארץ עם האייקונים של המוזיקה הישראלית.

   

  'נותן ברוק' המופע, נולד מתוך חיבור בין מאיר ישראל למוזיקאים המגוונים שבהרכב, והוא רץ בחודשים האחרונים ברחבי הארץ, ממלא אולמות וקוצר תשבחות.

   

  שירים תופים וסיפורים: מאיר ישראל // שירה וגיטרה: אייל בן המוריה // גיטרה בס: מיכה מיכאלי // קלידים: יואב זילברשטיין

   

  מארח את יהודה עדר ואיתן גידרון בשירים של להקת תמוז

  לכתבה ב"הארץ" 
   

  לכתבה באתר הבמה

  מאיר ישראל נותן ברוק
  לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
  עבור לתוכן העמוד