מוסיקה

  על ספה אדומה

  מופע מוסיקאלי הכולל חמישה עשר לחנים חדשים לשיריה של רחל המשוררת. חלק מהשירים מוכרים והולחנו בעבר אך לובשים צורה חדשה, מקורית ומפתיעה בערב זה, וחלקם לא הולחנו עד כה. בין השירים משולבים קטעי קישור המספרים על חייה הסוטדנטיאלים של רחל בעיר טולוז בצרפת לפני המלחמה, הקונפליקט עם היישוב היהודי בארץ, ומעל הכל סיפור אהבתה הגדולה לסטודנט רוסי שלמד איתה בשם מיכאל, אשר לו כתבה והקדישה חלק משיריה המוכרים ביותר.

  ההרכב המשפחתי המיוחד כולל שני אחים ושתי אחיות, שהם גם גיסים וגיסות, אנסמבל ווקאלי איכותי ויוצא דופן של ארבעה זמרים אשר יחד יוצרים צליל שונה ומיוחד. על הבמה נוצרת אוירה משפחתית, מיוחדת ומצחיקה המקושרת לאורח חייה של רחל כסטודנטית בטולוז. הזדמנות נדירה לחוות מחדש, באופן מקורי ושונה את שירתה של רחל המשוררת.

   

  היוצרים:

  גלעד הישג - מוסיקאי ומלחין, הלחין את רוב השירים במופע. יצירתו האחרונה למקהלה - "אנבל לי" הולחנה למילותיו של אדגר אלן פו ומבוצעת ע"י מקהלות בארץ ובעולם. בשנה האחרונה הלחין שני מחזות זמר לילדים: "מותק" בהפקת המדיטק בחולון ו- "המצחקיה" בהפקת מרכז דיאדה בתל אביב.

  תומר הישג מנצח, מלחין ומעבד מוסיקאלי, בוגר בית הספר למשחק "בית צבי", המשיך ללימודי תואר ראשון ושני במוסיקה וניצוח מקהלות באקדמיה למוסיקה בירושלים. כעת מכהן כמנצח משנה על המקהלה של האקדמיה. מלמד מוסיקה במכללת הד, באקדמיה בירושלים, במכללה על שם יורם לוינשטיין ובסמינר הקיבוצים.

  דקלה (בוקריס) הישג – בוגרת סמינר הקיבוצים, לומדת במגמה ללימודי מוסיקה שורשית במכללת הד, הייתה סולאנית ההרכב המוסיקאלי המיוחד "חמישה רבעים" של חיל חינוך, גילמה תפקיד ראשי במחזות הזמר "הנה הלהקות",  ו-"חומות של אהבה".

  מעיין בוקריס – זמרת צעירה ומכשרת בתחילת דרכה אשר הספיקה כבר להופיע על במות מרכזיות בארץ כמו משכן האופרה, ערוצי טלויזיה שונים ובמות אחרות, מעוררת עניין רב מאז זכייתה במקום הראשון בתחרות "קולות וצלילים" לשנת 2008 בניהולו של דוד קריבושה, עם השיר "זעקת אם" המוקדש לאימו של גלעד שליט. תלמידת המגמה למוסיקה בבית הספר ויצו בחיפה.

  ההרכב המלווה:

  ולרי ליפץ - בס, ג'ניה מיסטרובסקי - תופים, תומר הישג – פסנתר, גלעד הישג - גיטרה. 

   

  משך המופע: שעה ורבע ללא הפסקה.

  הגדל
  לוח מופעיםדלג על לוח מופעים
  עבור לתוכן העמוד